şükela:  tümü | bugün
 • her zaman en saçma bir şekilde başlar ve arkadaşlıkları boyunca o anlara gülerler...
 • fakültenin ilk günüydü. herkesten uzakta amfide bir yer buldum kendime. oturdum, not tutmaya başladım. arkamdan biri çok susadım şu ders bitse artık diye kendi kendine söylenmeye başladı. uflamalar puflamalar. açılmamış pet şişeyi verdim, şaşırdı güldük falan, akşamına seviştik, sonra arkadaş olduk.

  he bi' de dsfsygfjs.
 • hazirlik sinifinin ilk gunu. daha kimse sinifini falan bilmiyor (bahsi gecen ilkokuldan sonra okunan hazirlik sinifidir). sirada yanimda biri duruyor, gozluklu, saclari kisacik, surat bir guzel bir guzel. icimden diyorum "ne guzel cocuk". sonra onume bakip, konusan muduru dinlemeye devam ediyorum. arada da caktirmadan buna bakiyorum. yaklasik bi 10-15 dakika bu boyle devam ediyor, taa ki gunesten yanan kafami one egene kadar. bir bakiyorum altinda pileli gri okul etegi var. buyuk sok: kiz bu!

  sonra ayni sinifa dustuk, en yakin arkadasimdir kendisi, tam 21 senedir.
 • 5 ekim 2010 günü, öğleden sonra saatleridir. o an için normal ve önemsiz görünmüştür.günler haftalar aylar geçtikçe en yakın arkadaş olma sıfatına erişmiştir.
 • lise birinci sınıfın ilk günüdür. ortaokulda basketbolcu geçinen ben, liseye gelince kendimi bi bok sanıp artiz artiz geziyorum etrafta. sınıfın bir köşesinde otururken, karşı köşede benim gibi basketbolcu geçinen ali'yi kesiyor gözlerim. aramızdaki farksa şu; ben basketbolcu geçinirken o hakikaten birkaç yıldır kulüplerde oynayan, geçmişi olan bir basketbolcudur. neyse. lisenin o ilk deli çağları, lise defteri'nin de etkisiyle, basketbol aşkıyla yanıyorum ben. takımlar kurulacak, street ball turnuvası yapılacak okulda. gidiyorum ali'nin yanına. diyalog şu:
  - basketbol oynuyor musun?
  - evet
  - o zaman takımdasın!

  bu olaydan sonra ali sevinir tabi, sınıfımda basketbolu bilen biri var, sırtım yere gelmeyecek diyerek. sonra maç günü gelir, bobby hayvan evladı gibi bocalar. ali düşünür, ''bu mu la amk?'' der içinden.

  ilerleyen dönemlerde, birkaç yıllık bir kesintiyle de olsa, ali bu hayatın temel taşı olacaktır. en vazgeçilmezi, zorda kalınca arananı, ihtiyaç anında ilk akla geleni.

  ve ali yalnızca ali değildir. isminin kelime anlamı; kardeşle, yoldaşla, tüm sıcak sıfatlarla eşdeğerdir. bu entry de ali'ye bir vefa borcudur.
 • eski okulumdan ayrılıp yeni bir liseye nakil yapmıştım ve yeni okulumun dil sınıfı toplam 10 kişi falandı. ilk tenefüs pencere kenarında müzik dinleyen kıza yanaşıp ne dinliyorsun diye sordum. william shatner - common people diyince aa common people'ın coverı mı varmış bilmiyordum dedim. orjinali bu ki başka yok dedi ben de pulp orjinali saçmalama diye diretip koyu bir tartışmaya girdik hangisi daha iyi diye. 17 yaşından beri pulp'ın daha iyi olduğuna ikna etmeye çalışıyorum ama başaramadım. britpop sağolsun en iyi arkadaşımla böyle tanıştım işte.