• (bkz: üroloji)
  • intörnlere ayrı bir parantez açmak gerek. tıp okuyan ne kadar arkadaşım varsa intörn oldukları dönemde sosyal medyayı coşturmuştu, gerek hastane paylaşımları gerek isimlerinin başına dr yazmalar, biyografiye eklenen tıbbi emojiler, steteskoplu fotoğraflar vsvsv alınlarına ben doktorum yazıp gezeceklerdi nerdeyse. neyseki düzeldiler.
  • yeni doktor olanlar. branş fark etmeksizin götü kalkık hepsinin.
  • (bkz: jinekolog)
    biraz isim yapınca kapısında saatlerce bekleniyor.
  • kesinlikle ve kesinlikle acil tıp ve genel cerrahi değildir.o yoğunluğun içinde sert konuşup kibirli gibi dururlar ama yoğunluğun dışında bildiğin pamuklar.genelde tus puanla doğru orantılıdır ama benim gozlemim göz bir cildiye iki
  • işi gereği devamlı doktorlarla haşır neşir olan bir arkadaşımın dediğine göre onkolog ve organ nakli ameliyatlarına girenlermiş. bu ikisinden hep illallah ederdi. ( bu ikisinin sayısı türkiye'de çok azmış, o yüzden)
  • bölüm fark etmeksizin eli iş tutan cerrah, hele bir de tıp pratiği inde sonucuyla spektaküler vakalar alıyorsa. örneğin 10 ünite kan verilen kanamalı hasta gibi, 10 ünite kan almış hastayı taburcu eden cerrah gibi.
  • bence egolu olmak kötü birşey değil insanlar niye buna takılıyorlar anlamıyorum. sonuçta herkese eşit hizmet veren işini kaliteli yapan her meslek erbabı egolu olabilir sıkıntı değil .bir nevi özgüven ve farkında olabilme durumu olarak bakabiliriz olaya. sağlık sektörüyle çokça haşır neşir olduğum için gözlemlediğim kadarıyla cerrah egosu diye birşey var. branş olarak tabi ki daha hayata dokunan (bkz: nöroşirurji) (bkz: kalp ve damar hastalıkları) (bkz: kadın hastalıkları ve doğum) alanlarında uzmanlaşmış hekimler ego sahibi oluyorlar
  • asistan dr. olarak : radyoloji
    hastalarin gözünden : kadın doğum
    tıp öğrencilerinin gözünden : dahiliye hocası
    ama tabii ki bunlarin hiçbiri 1.sınıf tıp ögrencisi egosunun yanına yaklaşamaz.
hesabın var mı? giriş yap