şükela:  tümü | bugün
  • yıl oldu 2019; sabahın köründe kalkıp, güneşin dışarıda olduğu tüm saatlerde çalışıp, akşam diğer yorucu güne kendimizi hazırlamalıyız. bunu en zeki diye lanse edilen insan ırkı yapıyor. ulan, daha yeni anadolu medeniyetleri müzesi'ni gezdim. benim canım homo erectus, vurgaç diye bir şey yapmış, vurgaç yani bildiğin taş. bunu almış ceylanın gafasına eklemiş, sonra mağarasına götürüp yemiş. üstüne de çılgınlar gibi sevişip fosur fosur uyumuş. sen sağ ben selamet. kula kulluk yok, mesai bitimine 3 dakika kala "mailimi aldın mı" diye gelen acı bir telefon yok. kardeşim madem bu kadar götümüzde ayı bağıracaktı, sanayiyi niye bu kadar geliştirdiniz lan? 2019'a kadar kimsenin aklına gelmedi mi? sokaktaki köpek (güya bizden akılsız) bile rahat yatarken, en zeki olduğunu söyleyen ben neden çalışmak zorundayım, neden göğe bakıp meyve yiyerek yürüyemiyorum istediğim saatte? diye düşünmedi mi kimse?

düşündü ama hep benim gibi çalışmak zorunda olanlar düşündü genelde. ben bu yüzden çocuk yapmak falan istemiyorum. bana sorsalardı doğmak istemezdim. köle gibi çalışmak zorunda kalacak bir çocuğu dünyaya getirmeyerek en azından 1 köleyi kurtardım sayacağım. ama önemli olan bunu çoğunluğun yapması. o zaman yanlış olan devrilir, yerine başka sistemler gelir. onu da biz göremeyiz ama olsun. özetle, gözünüzü seveyim artık şu adaletsiz düzene köle doğurmayın. o çocuklar büyüyüp tonla dert sahibi olacak. yazıktır.
  • büyük resmi görmüşsün kardeş hayırlısı olsun. birde rothschildsler var o konuyada el atsan süper olur.