şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
  • kesinlikle ve kesinlikle perde takmaktır. sabahtan beridir perde takmakla uğraşıyorum, daha yarısı bitmedi. hele bir de boyunuz kısaysa geçmiş olsun.

boynunuz, omuzlarınız, beliniz, bacaklarınız kısacası her yeriniz ağrır. şu an bacaklarım ve ellerim hâlâ titremekte. o derece bir zorluğu var. kendi evime kesinlikle bunlardan almayacağım. yaşasın stor perde!
  • yazın ütü yapmak.
  • ütü..ütü..ütü...
  • tabi ki cam silmek, hele cam balkon varsa. korona bitince bu konuda uzman birisini çağıracağım inşallah.

ikinci sırada da evet ütü yapmak var. karantinadayken ütü masasındaki yığın bitiririm dedim, olmadı hiiiç içimden gelmedi.
  • çamaşır asmak da bonus olarak sıralanabilir. çamaşır ipiniz çok aşağıda ise çok fazla bel ağrısı yaşayabilirsiniz. tavsiyem çamaşır ipini pencereye sabitlemeniz.
  • evi satın almaktır
  • ütü yapmak. nefret ediyorum. sevmediğim için mi bilmiyorum ama beceremiyorum da
  • ütü yapmak diyenleri anlamıyorum. bana daha çok eğlenceli geliyor ütü yapmak. neyi zor ki? ne bel ağrıtıyor ne bir yer. sür sür gitsin...
  • her yemekten sonra bulaşık işi. makine boşalt, kirlileri at, elde yıkanacakları yıka, sil süpür vs.
    ....
    ve dinlenmek istenen zamanda ya da hiç hâlin yokken icap eden her iş müthiş zor gelir.
    seve isteye yapmak ayrı bir keyiftir ayrıca
    edit: ekleme
  • duvar silmek.
    yılda 4 kez silinir, diğer tüm ev işlerini mumla aratır.
214 entry daha