şükela:  tümü | bugün
 • en zor zamanlarını tek başına atlatmak zorunda kalmış insandır belki de.
 • tek basina kaldigi icin zor zamanlari daha da zorlasan insandir.
 • sosyalleşmek zul gelen, en iyi gününde en sevdiği insana bile sınırlı dozlarda katlanabilen insandır.

  bir de gönüllü ya da zorunlu, hayatı harcore mode oynayan bir xp whoredur; elalem daha base attack bonusunu adam etmeye çabalarken ikinci prestige classını alır yürür.

  tabi challenge rating azizliği yüzünden hayatını standart bir tüketici olarak sürdürmek senede anca üç xp falan sağlar. sonra ver elini depresyon.. ve belki de asıl zorluk delirmeden, balkondan atlamadan kendini oyalamanın bir yolunu bulmaktır.
 • karada ölüm yoktur ona...
  pek çok insani özellikleri artık yoktur.muhtemelen yaşadığı stresli dönemden kalan uykusuzluk sorunu vardır.geceleri az uyur.kurt kışı atlatır ama yediği ayazı unutmaz misali kötü günlerini geride bırakmış olsa da yediği kazıkları unutmaz.

  bu tipleri mutu edemediğiniz gibi artık üzemezsiniz de.
 • beni de yazın oraya bir yere. çil yavrusu gibi dağılan, kaçışan insanlara rağmen, yeniden dimdik ayaktayım. artık, hiçbir orospu beni üzemez. çocukları da üzemez.
 • benim.

  hayatımın bütün önemli olaylarını çevremden önce gizledim ve sonra açıkladım. çocuklukta, gençlikte karşılaştığım, beni psikolojik olarak çökerten, hatta neredeyse beni yaşamaktan soğutan bütün sıkıntıları kimse bilmedi benden başka. tek çocuk olduğumu belirtmeme gerek yok sanırım. son beş senedir sadece yalnız tatil yaptım. bir seyahat fikrinin oluşmasından seyahatin sonlanmasına kadar kimseyle muhatap olmadan rahatça planlama yapabilirim. hiçbir takım işinde iyi değilim. aynı işi bireysel yaptığımda performansım ikiye katlanır.

  hayatı yalnız yaşamak insanı yorar. ilk başta değil her zaman üzer. ama en ufak bir sıkıntıyı çözdüğünüzde terminatör gibi olursunuz. artık kimse bir halt yapamaz size.
 • en başta bunu zorunluluktan yaparken zamanla alışmıştır ve başkalarının yardımına katlanamaz hale gelmiştir. kötü zamanlarını hep tek geçirmek ister. zamanla yanında ona yol gösteren hiçkimseyi istemez. daha önce hiç bulunmadığı bir şehirde kaybolsa dahi yol sormaz. öyle ki yaptığı her şey gizli kalsın, kimse duymasın, görmesin ister çünkü yardım etmeye kalkan olursa hayatı boyunca biriktirdiği sinirini kontrolsüzce onun bir yerlerini kırmak için kullanacağının bilincindedir. dikkatli yaklaşmak gerekir, her an size patlayabilir. aslında yettiği kadar insanlarla konuşsa her şeyin güzelleşebileceğinin farkındadır ama başa sarmak istemez.
 • ayaklarına beton döktüğü halde dünyanın en özgür, en bağımsız insanıdır.
 • ne kadar güçlü olduğunu, nasıl bir hayat tecrübesi kazandığını sakin zamanlar geldiğinde ve çevresinde olan bitenleri gözlemlemeye başladığı zaman anlayacak kişidir.

  içinden geçtiği zor zamanda ya zor zamanlarda deli gibi sövecek, umutsuzluğa düşecek ancak farkında olmasa da güçlenecek, çelik gibi olacak. ama dediğim gibi bunu o zaman anlamayacak. fırtına dindikten sonra kafasını kaldırıp etrafındaki kuru kalabalık ne yapıyor diye baktığında her şeyi anlayacak. incir çekirdeğini doldurmayacak sorunlar için insanların ne kadar debelendiğini, nasıl yaygara kopardığını görünce sadece tebessüm edecek. tıpkı yün yumağı ile oynayan kediyi gördüğümüzde ya da fırlattığınız topu almak için haldır haldır koşan köpeği gördüğümüzde olduğu gibi sadece bakacak ve tebessüm edeceğiz.
 • korkulması gereken, kimseye eyvallahı olmayan insandır.
  çünkü özgürdür, güçlüdür ve kendine inancı tamdır.