şükela:  tümü | bugün
 • nakliye firması arayan kişiler ile bu işe talip firmaları buluşturan bir site. siz ayrıldığınız adres ve gitmek istediğiniz yerin bilgilerini veriyorsunuz. sonra ihale açıp bekliyorsunuz. gelen teklifleri değerlendirip firmanızı seçiyorsunuz. sistemi ilk defa deneyeceğim gibi. sonuçları güncellerim..

  site linki

  uyarı üzerine 6 ay sonra gelen güncelleme: cesaret edip de deneyemediğim sistem oldu.. daha önce çalıştığım firmayı çağırdım gene.. bu nedenle bir güncelleme gelmedi. ama denersem elbet güncellerim.
 • çalışıp çalışmadığını merak ettiğim site.
 • evden eve nakliyat başlıbaşına bir problem olduğu için eğer düzgün çalışıyorsa çok faydalı olabilecek bir site.
 • bu siteyi tesadüfen keşfettim. evden eve nakliyat konusunda sürekli problem yaşayan biri olarak ilk izlenimlerim son derece olumlu oldu.

  beylikdüzü - büyükçekmece arasında evimi taşıyacağım. girdim siteye ve üye oldum. ikamet ettiğim evin özelliklerini (kaç oda, hangi eşyaları firma taşıyacak, evde asansör var mı v.s.) ve taşınacağım evin özelliklerini girdim.

  ayrıca google street yardımıyla evimin dış cephesinin fotoğraflarını, kamyonun yanaşabileceği alanın fotolarını sisteme yükledim. sonra ihale açtım. bu işlemi akşam yaptım. sabaha kadar 18 teklif gelmişti. bu arada siteden de beni arayarak teklifleri değerlendirebileceğim bilgilendirmesi yapıldı.

  gelen teklifler içinden, daha çok müşteri memnuniyeti anlamında en çok rating alan ve en uygun fiyat veren (en ucuzu değil) firmayı seçtim. firma ile iletişime geçtim ve şartlarda anlaşınca kredi kartımdan %10 kaparoyu sistem üzerinden yatırdım. hemen akabinde enakliyat.com dan bir bayan arayarak taşınma sürecimde kendisinin yardımcı olacağını söyledi. ayrıca site üzerinden bir sözleşme örneği indirmemi ve taşınmanın hemen öncesinde firmaya bu sözleşmeyi imzalatmamı da istedi (sözleşmede kısaca taraflar, tarafların sorumlulukları v.s. var). ayrıca herhangi bir şikayetimin olması durumunda kendilerine mutlaka ulaşmamı da belirttiler.

  şu âna kadar olan gelişmeler açıkçası beni son derece memnun etti. enakliyat.com nakliye firmalarından gelen üyelik taleplerinin %85'ini kendi kriterlerini karşılamadığı gerekçesiyle reddediyormuş. zaten sistem kazan kazan üzerine kurulu. bu sistemde bir firmanın müşteriyi memnun etmekten başka çaresi yok. çünkü rating arttıkça firmanın talep ettiği ücrette artıyor. yani ben kaliteli firmayım ama param da bu diyor kısaca. ratingi düşen firmaların hem seçilme şansı azalıyor, hem de fiyatlarını düşük tutmak zorunda kalıyorlar.

  ayrıca memnuniyetsizliğiniz olduğunda kurumsal bir muhatabınızın olması da güzel. şimdi ben önümüzdeki hafta taşınacağım günü bekliyorum. umarım beklentilerime zıt bir hizmet kalitesiyle karşılaşmam. süreç sonunda olanları da burada tekrar paylaşırım zaten.

  edit: hafta sonu taşınma işlemimizi gerçekleştirdik. nakliye şirketi sabah erkenden geldi. eşyalarımızı beylikdüzü'nden büyükçekmece'ye kadar en ufak bir zarar vermeden taşıdılar saolsunlar. internetten aldıkları yüksek rating sebebiyle son derece itinalı ve titiz çalıştılar. iş bittiğinde "abi internete yorum yazmayı unutmazsın" dediler. e-nakliyat.com yetkilileri de hem taşınma esnasında hem de sonrasında aldığım hizmetten memnun olup olmadığımı telefonda arayarak öğrendiler.

  kısacası hayatımda ilk defa bir nakliye işini sorunsuz sıkıntısız hallettim. ihtiyacı olanlara tavsiye ederim.
 • taşınırken kesinlikle kullanılması gereken site.

  bugünkü taşınma işlemimi bu siteden bir firma ile gerçekleştirdim. bu kadar mükemmele yakın hizmet alacağımı tahmin etmiyordum.

  ilan verdikten sonra firma seçerken dikkat edilmesi gerekenler bence şunlar: puanı 9un altında olanları direk eleyin. müşteri yorumlarını tek tek okuyun ve içinize sinen firmayı seçin. firmaların verdiği fiyat teklifleri arasında çok fark oluyor. fiyat performans dengesine göre uygun bir firma seçilmeli. ne ucuz ne pahalı.

  bonus: eğer istanbuldaysanız, çalıştığım firmanın adını mesajla verebilirim.
 • bu servisi kullanan kişilerin yorum yapması ne güzel olurdu. anladığım kadarıyla herkes memnun.

  edit: kullandım ve gayet memnun kaldım.
 • 9 yıldan sonra taşınma ihtiyacı üzerine google araması ile gördüğüm nakliyat sitesidir. ev taşıma nakliyat firmaları ile evini taşıma ihtiyacı içerisinde olanları buluşturan bir platform. üye olduktan sonra evinizin nereden nereye taşınacağı bilgisini, eş durumu bilgisini giriyorsunuz. hatta eşyaları fotoğraflayarak siteye yüklüyorsunuz ve taşıma firmaları size fiyat teklifi sunuyor. taşıma firmalarının iyi veya kötü olmasına göre puanlaması da var. evini taşıtmak için ne kadar bütçe ayırması gerektiği konusunda fikri olmayan veya hiç nakliyat networkü olmayanlar için ideal bir platform. faydalı buldum.
 • geçen hafta içerisinde uygulamayı kullanarak taşınma işlemimi gerçekleştirdim.

  işin ilginç yanı, taşınma işine en iyi teklifi veren firma eve geldiğinde daha önceki taşınmalarımda uygulama dışı iş yaptırdığım kişiler olduğunu görmem beni şaşırttı.

  en nihayetinde teklifleri hemen kabul etmeyin 2, 3 gün bekleyin , teklif verenlerin yorumlarını okuyun en ucuz olan 2. veya 3. firmayı seçin.

  işin güzel yanlarından biri de siteden yetkilendirdikleri bir kişi taşınma işinizin sonuna kadar bir kaç kez arıyor sizi; memnun musunuz, bir sorun var mı diye soruyor.

  çekinmeden kullanabilirsiniz.
 • az önce bu site üzerinden bir firmayla anlaştım. ihaleyi vermemle birlikte çok kısa bir süre içerisinde 5 tane teklif geldi. hepsi aynı fiyattı. puanlaması yüksek iki firma arasında kaldım. her iki firma da olumlu yorumlara sahipti ama seçtiğim firma diğer firmaya göre sistemde daha yeni olduğu için daha özenli davranırlar gibi bir mantık yürüttüm (diğer firma daha fazla taşıma yaptığı için arada olumsuz yorumlar vardı), inşallah yanılmam.

  bu cumartesi taşınıyorum. taşınma işlemi bittikten sonra detayları editleyeceğim bakalım.
 • epeyce bir süre önce bu site üzerinden bir firma ile anlaştım. taşıma yapılırken epey sorun yaşadık. eşyalarım zarar gördü. tartışınca da evimde dayak yemediğim kaldı. (buraya yaşadıüğım olumsuzlukların detaylarını ifşa olmamak için yazmıyorum. epeyce uzun bir liste yazarım yazsam)
  velhasıl siteye olumsuz gelişen tüm durumları nakliyeci yorumu olarak yazdım. nakliyeci şahıs yorumları silmem için sms ile tehditte bulundu. evime geleceğini falan söyledi. biraz bağrış çağrıştan sonra uğraşmamak için yorumu silmek istedim, fakat silemedim. siteye birkaç mesaj attıktan sonra silebildim. taşınma öncesi telefonla arayıp ilgilenen enakliye.com yöneticileri, bu olaylar gelişirken en ufak sesini çıkarmadılar.

  netice itibariyle bu sitedeki ne yorumlara güvenin ne puanlara. taşınma sonrası için sitenin bir yaptırımı vs. olmadığını nakliyeciyle birlikte çalışma hayatına devam ettiklerini bilin istedim.
  şanslı hissediyorum diyorsanız birini seçersiniz. yoksa da böyle siteler yerine eş dost tanıdık vs. yöntemiyle düzgün çalışanını bulursunuz.