şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ingilizceye worlds apart olarak çevrilen yunanistan filmi. whiplash'teki performansıyla oscar kazanan j.k. simmons da kadroda bulunuyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=6czt-fcxp4i
  http://www.imdb.com/title/tt3909336/
 • christoforos papakaliatis'in yazip yonettigi ve oynadigi ikinci filmidir.
  ilk filmi what if...'de oldugu gibi aşk, yunanistan ekonomik krizi ve enfes oyunculuklar var.
 • ekonomik kriz, işsizlik, göçmen sorunu, ırkçılık, ve (başka hiç bir şeyi beceremeyen, ortalamanın altında eğitimsiz, sevmeyi paylaşmayı bilmeyen) faşistler ... siyasal gerçeklik ile romantizmin bir arada anlatılabildiği ender filmlerden biri...
 • yunan asıllı sinema yönetmeni ve oyuncusu christopher papakaliatis imzalı 2015 yılı yapımı film. yunanistanı derinden etkileyen ekonomik kriz, mülteciler sorunu ve aşk tanrısı üzerine 3 ayrı bölümden oluşuyor. yalın oyunculuklar ve güzel bir finalle sona eriyor.
 • (bkz: bir başka dünya)
  türkiye'de yaşayan göçmen krizi ve artan dış borcunun ilerleyen zamanlarda nasıl boyutlara ulaşacağını, hikaye farklı bir ülkede baz alınmasına rağmen, bize ışık tutması açısından az-çok gözler önüne seren, göçmenlik, ekonomik kriz, faşizm ve aşk gibi konuların işlendiği güzel bir yunan filmi. 3 farklı hikayeden oluşuyor fakat daha sonra birbirleri ile olan bağlantıları çok iyi yapmışlar. herkese hitap etmeyebilir lakin zannımca toplumsal sorunları farklı bir bakış açısı ile anlatan ender filmlerden biri. 1.hikaye keşke daha derinlemesine anlatilsaydi, 2.sini pek beğenmemekle birlikte 3. hikaye ise tatlı ve ponçik geldi.

  ----konusu----
  birbirinden farklı üç aşk hikayesini bir araya getiren öykü, ekonomik karışıklığın hüküm sürdüğü bir atmosferde aşkı farklı şekillerde.

  "+özgür bir dünyada mi yaşıyoruz?
  -evet
  +böyle demek sana yakışırdı. hele ki dünyanın 3 de 2 si acı çekerken. "
 • christoforos papakaliatisin kalemine, gözüne ve yüzüne bir daha hayran olarak bitirdiğim ikinci filmi. yanılıyorsam düzeltin ancak elise'in oturduğu bina what if teki ev gibi geldi bana.