şükela:  tümü | bugün
 • an itibariyle behzat gerçeker ve enbe orkestrası tarafından düşler adında albümü çıkmış olan, birçok organizasyonda performansıyla göz dolduran harika grup. bu grubun çok güzel bir web sitesi bulunmaktadır:

  http://www.enbemuzik.com.tr/
 • bunyesinde gulseren ve kocasını da barındırmaktadır.
 • bazı şirketlerin çalışanları için düzenlediği yılbaşı, kuruluş yıldönümü gibi özel gecelerin kadrolu orkestrası. bıktık a.k...
 • (bkz: ali erenus)
 • oldukça başarılı sanatçılarla dinlemeye doyulmayan şarkıları biraraya getirdikleri albümleri piyasada yerini almış olan orkestradır.albümün içeriği ise şöyledir:

  1. unutamam / enbe & m. ceceli
  2. sevdiğim adam / enbe & ajda pekkan
  3. hancı / enbe & aytekin kurt
  4. kalp kalbe karşı (sinan akçıl versiyon) / enbe & aslı güngör ferhat göçer
  5. rakkas (ozan doğulu versiyon) / enbe & ferhat göçer
  6. izmir bilir ya / enbe & aslı güngör
  7. yeniden başlasın / enbe & ayşen tan
  8. kalp kalbe karşı (ozan doğulu versiyon) / enbe & aslı güngör & ferhat göçer
  9. hayallerimi verdim / enbe & atacan yücel
  10. rakkas (m ceceli versiyon) / enbe & sultana & ferhat göçer

  cd extra:

  11. la vie en rose / enbe & deniz çevik
  12. greatest love of all / enbe & ayşen tan
  13.no woman no cry / enbe & samuel ofori boateng
  14. belle / enbe & ali erenus
 • http://www.youtube.com/watch?v=nznjipk-6wi
  mustafa ceceli ile hazırladıkları unutamam parçası nın klibi de bu linkten izlenebilen orkestraymış.
 • turkuaz, enbe orkestrası, rönesans, (hatta istanbul gelişim) nedir bu grupların birbirlerinden farkı çözemedim. neredeyse aynı şarkılardan oluşan repertuarlarla, düğün, sünnet, lansman, açılış, kapanış gibi her türlü etkinlikte boy göstermektedirler. en tilt olduğum yanları da, "her telden çalarız abi" tavırlarıdır. bir de bitmek tükenmek bilmeyen bir sentez merakıyla yanıp tutuşurlar. örnek merak edenler bu enbe orkestrasının pop albümündeki "belle"i bi dinlesin. o şarkının altına bağlama koyulunca gerçekten muhteşem bi yorum çıkmış ortaya, "ayakta alkışlamak lazım".
  albümü alırsanız, sadece "hancı"yı dinleyin gitsin. o parçada enbe'nin pek etken olmadığını düşünüyorum zaten. düzenleme muhtemelen daha batı anlayışlı bir kafadan çıkmış kesinlikle. vokalist aytekin kurt'un gerçek bir r&b gırtlağı var.
  türk halkına, kaliteli müzik diye kaktırılan o kadar zırva işler var ki, bu albüm onların yanında ister istemez daha farklıymış gibi duruyor. ama gelin görün ki bu da gerçek müzikseverlerin alıpta dinleyemeyeceği bi albüm.
 • sultanayi tekrar dinlememize vesile olmus orkestradir.
 • dün gece canlı performanslarını dinleme $ansı buldum. hakkaten süperler. neredeyse her $arkı için ayrı bi solistleri var. new york new york u da sarışınım ı da aynı başarıyla çalıp söylüyolar. onlar kadar iyi olmayan bi benzerleri için,

  (bkz: istanbul12)