şükela:  tümü | bugün
 • stephanie beatriz'in de seslendirme kadrosunda bulunduğu animasyon filmi. kolombiya'da geçen film disney'in 60. animasyon işi.

  --- spoiler ---

  marking disney’s 60th animated feature, the colombia-set film will follow family members who all possess magical powers, like super-strength, shape-shifting and the abilities to control animals and plants. however, mirabel, voiced by “brooklyn nine-nine” and “ın the heights” star stephanie beatriz, is the only person to not possess a special gift. when she discovers that her family’s magic might be under threat, she realizes that she is the only one who can save it. the film is directed by byron howard and jared bush, co-directed and co-written by charise castro smith and features music written by lin-manuel miranda.

  --- spoiler ---
 • encanto (enkanto sihirli dünya), özel güçleri olan bir ailenin hikayesini konu ediyor.

  ailede şaşırtıcı bir biçimde yalnızca bir kişinin sihirli güçleri yoktur.

  gizemli bir şekilde sihirli gücü olmayan kişi evin genç kızıdır.

  vizyon tarihi: 26 kasım 2021
  stüdyo: walt disney
  türkiye dağıtım: uip türkiye
  tür: animasyon, aile
  yapım yılı: 2021
  ülke: abd

  yönetmen: byron howard, jared bush
  oyuncular: stephanie beatriz
  senaryo: jared bush, charise castro smith

  vizyon tarihi: 26 kasım 2021

  filmin dublajlı fragmanını buradan izlemek mümkün.

  filmin dublajlı 2. fragmanını buradan izlemek mümkün.
 • bugün cinemaximum da 3d olarak izlediğimiz filmdir. öncelikle şunu söyleyeyim: imax haricinde sinemada film izlemek iyice sıkıntı vermeye başladı. görüntü kısık ve bulanık, sesler sonuna kadar açık. neyse…

  gitmeyi düşünenler varsa hiç tereddüt etmeden gidebilirler. oldukça eğlenceli bir filmdi. merak uyandıran ve kendini izlettiren bir konusu var. bazıları küçük yaş izleyici için olsa da epey komik sahne mevcut. müzikler frozen 2’deki kadar rahatsız edecek sayıda değil; gayet dozunda ve kaliteli. filmden çıkarken dans ederek bile çıkabilirsiniz, o derece :) giriş, gelişme, kriz, umudu kaybetme, etkileyici konuşma ve umudun geri gelmesi ve nihayet her şeyin yoluna girmesi süreci tipik bir disney filmi gibi ilerliyor, ama güzel işlenmiş, bu yüzden pek sorun edeceğinizi sanmıyorum. sonuçta bu bir disney çizgi filmi (animasyon tabi ama çizgi film demek çok daha iyi tanımlıyor bence)

  sonuç olarak, salondaki minik sinemaseverlerin afacanlıkları sizi rahatsız etmiyorsa (etmesin zaten, çok tatlılar) keyifli zaman geçirmek için gidebilirsiniz.
 • "walt disney animation studios yapımı 'encanto / enkanto: sihirli dünya', enkanto adı verilen göz kamaştırıcı ve büyüleyici bir yerde yaşayan olağanüstü bir ailenin, madrigallerin, hikayesini anlatıyor."

  film hakkında her şey.
 • hauru no ugoku shiro filminden esinlenmiş bir disney filmi. bunu da ben değil filmi birlikte izlediğim, daha bebekken miyazaki filmleri izlettiğim 10 yaşındaki kuzenim dile getirdi:

  --- spoiler ---

  filmde hareket eden ev, howl'un yürüyen şatosuna çok benziyordu. evin hareket etmesi için sürekli yanmak zorunda olan mum da calcifer'a.

  --- spoiler ---
 • animasyon olarak iyi, hikaye olarak da fena değil. ama çok da orijinal denemez.
 • animasyon hastası biri olarak büyük hayal kırıklığına uğradığım disney yapımı film. disney ciddi anlamda çaptan düşmeye başladı hızla kendini toparlaması gerek yoksa pozitif referansı negatife dönmeye başlayacak böyle giderse.

  filme gelince, ne yetişkinleri ne de çocukları mutlu etmeyen arafta kalmış yer yer sıkıcı ve gereksiz bir iş olmuş.
 • çok merak ederek gittiğim ama ön sıramda oturan pardon filmi ayakta izlemeye karar veren, telefonla oynayan ve abur cubur kavgası yapan bebeler yüzünden özellikle ikinci kısmından hiçbirşey anlamadığım filmdir.
 • yılın en iddialı animasyonlarından biri olarak kabul edilse de ben hiçbir şekilde keyif alamadım. bence oldukça sıkıcı bir hikayesi vardı.
 • siz ekşi sözlük hiçbir şeyi beğenmeme timini dikkate almayın, aile ile birlikte rahatlıkla seyredilecek ve aile değerleri üzerine, müzikal tadında güzel bir animasyon.
hesabın var mı? giriş yap