şükela:  tümü | bugün soru sor
  • amatör çekimleri gerçekçiliğe oturtmak için hem polisin hem de çete üyelerinin sürekli kamera kullanması gibi bir saçmalığa başvurulması dışında hakikate yakın gibi izlenen bir polis belgeseli. karikatürize iyi-kötü ayrımı ve saniye başına 8 fuck'lı konuşmaları da oldukça alışıldık.

--- spoiler ---

brian yerde yaralı yatarken arkasında çete üyeleri biten mike'ın yaşadığı 'sonum geldi' hissiyatı çok gerçekti.

--- spoiler ---
  • bu david ayer yonetmesin hep yazsin aq. ya film kotu degil, cekimlerin biraz yormasi disinda gayet zevkli. ama tam olduramamış işte ayer abim
  • başrollerinde jake gyllenhaal, michael peña ve anna kendrick'in rol aldığı polis belgeseli tadında bir film.

ilk bakışta göze çarpan tek detay var. dazlak jake!
  • baya baya sıkı bir film. amatör kamera çekimli filmlerden pek hazetmesem de, bu filmdeki çekimler beni hiç rahatsız etmedi. aksine gerçekçiliği fazlasıyla körüklediğini düşünüyorum. bir cehennem silahı hastası olarak, güncel ve sert bir cehennem silahı versiyonu izler gibi hissettim. oyuncular da çok iyi. zaten jake gyllenhaal hep iyidir ama michael peña da fazlasıyla iyi oynuyor. başta bu herif ne alaka desem de, sonradan dediğime pişman oldum.

boş evde dolaşıp parçalanmış tipleri buldukları sahne, en baba gerilim filmine taş çıkartır. bir de manasız bir detay ama zavala'nın eşi hem fizik hem de ses olarak özgü namal'ın meksikalı versiyonu gibi...

kısacası izleyin.
  • çekimleri ve işleyişiyle seyirciyi karakter eden, arada gerçekleşen aksiyonlarda da bunun etkisiyle geren başarılı dramdır.
  • hayatımda izlediğim en inandırıcı ve heyecanlı takip sahnelerine sahip polisiye film. polisler arasındaki diyaloglar da güzel olunca film çok sürükleyici olmuş.
  • on numara film olmuş bu arkadaş ama ekşi sözlük bir siki beğenmeme timi'nin dikkatinden de kaçmamış; gerek çekimler gerek oyunculuklar gerek hikayenin ilerleyişi on numara, eğer siz de entel dantel biriyseniz gidin fransız sanat filmi izleyin, haneke izleyin, yok değil, güzel bir polisiye izleyip, güzel bir film izlemek isterseniz bu filmi es geçmeyin.
  • stephen king'in son üç yıldır her sene haziran ayında birini yayınladığı polisiye üçlemesinin sonuncu kitabı.

--- spoiler ---

bu kitapta king her zaman başarılı olduğu konuya yani doğa üstü güçlere döner gibi oluyor, merakla nasıl bağlanacak diye elinizden düşüremiyorsunuz kitabı.
    --- spoiler ---

bu kitaba başlamadan önce yaklaşık 900 sayfalık yine king'e ait olan 11/22/63'ü okudum. gerçekten o kitaptan iki katı daha hızlı akıyor sayfalar. adam istediğinde her türlü aksiyonu sayfaya salıyor ve damarlarınız kolesterolden temizleniyor.
  • la'in illegal hayatını nasıl anlatacaklarını merak ettiğim film, umarım hayal kırıklığı olmaz.
  • türkçesi tehlikeli takip olan film gene iş başında birileri.*