şükela:  tümü | bugün
  • bursa yeşil'de bulunan tatlıcı. özellikle kaymaklı ekmek kadayıfı çok lezzetlidir, fakat bir o kadar da ağırdır. insanın bir kova suyu lıkır lıkır içesi gelir onun üzerine.
  • kaymaklı ekmek kadayıfı ve baklavaları mukemmeldir. ancak favorim eklerleri.
    tek sorunum ekleri hangi subede ne zaman bulacağımı henuz netleştirememiş olmam. gizli fanatikleri olsa gerek.
  • baklava denen tatlının az bulunduğunu belirten kelimeler bütünü.
  • bursa deyince aklıma altıparmak'tan, tophane'den, ulucami'den, kozahan'dan, setbaşından, yeşil ve emir sultan'a doğru yürümek gelir. bu güzergah üzerinde bir an önce ender'e gidip, salaş mekanda, metal tabaklarda servis edilen, sütlü kadayıf yemek için içim kıpır kıpır eder.

yine böyle bir seyahat için bir heves alçak tavanlı mekana girdim ki, içerisi, görgüsüz taşralı evi gibi dizayn edilmiş. bol aynalı, büyük avizeli, yeni zengin evine çevrilmiş. e olsun değişimdir dedik siparişimizi verdik, plastik kapta kadayıf geldi. sütün içinde yüzen , kara kuru kadayıfları büyük hayal kırıklığı ile yedim. hesabı öderken, 'olmadı bu olmamış' dedik kasaya ama ne kadar umurlarında bilmiyorum.

elveda ilk gençlik yıllarım, elveda!