şükela:  tümü | bugün
  • hanımın çiftliği dizisinde, hüseynik türküsünü çok güzel seslendiren kişi. orjinalini bir türlü bulamasam da, muzaffer beyin dayak attığı sahneyi bu türkü ve bu kişi yüzünden ezberledim desem abartmış olmam.
  • yavuz bingöl'ün yeni albümünde bulunan bahçada yeşil çınar adlı türküde "baba bugün dağlar yeşil boyandı" isimli kerkük türküsünü pek bir güzel söyleyen thm müzisyeni. kendisini çok seviyorum, yolunun açık olmasını temenni ederim.
  • yok hacı, böyle ses yok. çok çok büyük bir ses. mustafa özarslan ve sabahat akkiraz'dan ses ve yorum konusunda eksiği yok, fazlası vardır bile. hiç sevmediğiniz bir türküyü[varsa böyle bir şey elbet] bu adamdan dinleyin, emin olun seveceksiniz. veya türkü dinlemiyor musunuz? artık dinleyeceksiniz. öldürdün beni be.
  • seyduna türküleri 4 albümünde beter ol türküsünu çok güzel yorumlamıştır. elazığ türkülerini de ayrı bi güzel söyleyen halk müziği sanatçısı.
    http://fizy.com/#s/12dt5w
  • yavuz bingöl'ün ateş albümündeki bahçede yeşil çınar yorumunu ilk kez dinlerken sesini duyduğum (bkz: #28927905) ve normalde yavuz bingöl'den tekrar dinlemeyeceğim bu türküyü bana tekrar tekrar dinlettiren ses. sırf onun yer aldığı kısmı keserim bu gidişle.
  • her cumartesi akşamı taksim mektup barda sahne alan, saat 03 lere kadar süren, 100 küsür türkü söyleyerek bir rekora imza atan sanatçı.
  • türk halk müziğinin son yıllarda başına gelen en güzel şeydir. bir albüm yapmıştır adı ahir.. albümde her şey o kadar tadında ve olması gerektiği gibidir ki, son yıllarda neredeyse hiçbir thm albümünde bu tadı almadım desem yeridir. kendisiyle ayrıca twitter'dan muhabbetteyiz, adam gibi adamdır. haksızlığa ve eşitsizliğe karşı durmaktan çekinmez, desteğini hiç esirgemez. ilerleyen yıllarda beraber ortak bir çalışmada yer alırsak benden mutlusu olmayacak. çok güçlü bir ses, dilerim her şey güzel gönlünün istediği gibi olur, yolu hep açık olur.
  • uzun hava okumak için yaratılmış olan sanatçı.
  • şu an a haber'de türküler söyleyen sanatçı. şahsen ilk defa dinliyorum, daha çok dinleyeceğim gibi görünüyor.