• 10 yıldır erkan oğur'dan beklediğimiz albümü* bu abi çıkarmış.

çok başarılı, çok güzel.

teşekkürler, ne diyelim.
  • (bkz: harput) yöresinin en güzel türküleri, ender balkır'ın özgün yorumu ve güçlü sesiyle tekrar dile geldi. dinleyenlerin yüreğine dokunacak albümde, 20 eser bulunuyor.

albüm, ortaya çıkış hikayesiyle de belleklerde iz bırakıyor. harput türkülerini çok seven büyük usta (bkz: tuncel kurtiz) in kaz dağlarında bulunan evinde, kendisi hayattayken evinde kurulan bir dost meclisinde bu albümün temelleri atılıyor.

(bkz: kalan müzik) etiketiyle müzik severlerle buluşan harput yöresinin kültür mozaği içinde yaşanmış, farklı etnik ve inançlara sahip sevda hikayelerini anlatan bir serüven..
  • onu yıllar önce istiklal caddesi üzerindeki mektup barda dinledim, yıllarca dinledim, yine dinlerim, benimle birlikte bütün memleketin dinlediği bir ses haline gelmesi beni mutlu ediyor...

mektup barda her cuma akşamı sahne alır, evinde şarkı söylemenin rahatlığındadır adeta, öyle rahat, öyle doğal, öyle samimi...

zaralı halil'den söylerken de yüreğinizi titretir, neşet ertaş'a selam ederken de...

sahne performansının yanı sıra kendine olan özeni ve sürekli kendini geliştirme çabasıyla da takdir ettiğim bir insandır kendileri...

efenim, dinleyiniz...

ender balkır - bir kızıl goncaya...
  • yavuz bingöl'ün yeni albümünde bulunan bahçada yeşil çınar adlı türküde "baba bugün dağlar yeşil boyandı" isimli kerkük türküsünü pek bir güzel söyleyen thm müzisyeni. kendisini çok seviyorum, yolunun açık olmasını temenni ederim.
  • kendisiyle askerlik yapmışlığım vardır. bir insanı iyi tanımak için ya yola çıkacaksın yada askerlik yapacaksın derler. işin şakası bir yana ne zaman iki tıngırdat tertip desem her istek türküyü, şarkıyı zevkle icra ederdi.

öyle ki bazen kendisinin bizden iki tıngırdat dememizi beklediğini düşünürdüm. bende sanata ve türkülere olan tutkumu sonuna kadar tatmin için elimden geleni yapar güzel sesimle ! ona eşlik ederdim. benim güzel sesime katlanması bile sanatına olan düşkünlüğüne ve sabrına işarettir.

bu arada şakacılıkta sanatı kadar başarılı olamasa da her zaman sevimli ve sempatik olmayı başarmıştır. bir kulak hareketi vardı hala yapar mı bilemiyorum.

her ne kadar karşılaşmalarımız tesadüfe bağlı olsa da iyi bir dost ve arkadaş olarak hatırlandığını belirtmek isterim.
  • türk halk müziğinin son yıllarda başına gelen en güzel şeydir. bir albüm yapmıştır adı ahir.. albümde her şey o kadar tadında ve olması gerektiği gibidir ki, son yıllarda neredeyse hiçbir thm albümünde bu tadı almadım desem yeridir. kendisiyle ayrıca twitter'dan muhabbetteyiz, adam gibi adamdır. haksızlığa ve eşitsizliğe karşı durmaktan çekinmez, desteğini hiç esirgemez. ilerleyen yıllarda beraber ortak bir çalışmada yer alırsak benden mutlusu olmayacak. çok güçlü bir ses, dilerim her şey güzel gönlünün istediği gibi olur, yolu hep açık olur.
  • seyduna türküleri 4 albümünde beter ol türküsünu çok güzel yorumlamıştır. elazığ türkülerini de ayrı bi güzel söyleyen halk müziği sanatçısı.
    http://fizy.com/#s/12dt5w
  • elazığ türkülerini ayrı bir güzel söylüyor . sözlükte bu kadar az ilgi çekmiş olması beni de şaşırttı doğrusu.
  • türkülerini yöresel ağızların hakkını vererek okuyan son dönemdeki en kuvvetli seslerden olan halk müziği yorumcusu. uzun yıllardır bu kadar güçlü bir ses dinlediğimi hatırlamıyorum. çok da düzgün biri, sade bir tavrı var, arabeske,sündürmeye, mıy mıy uzatmaya kaçmadan, bazıları gibi melemeden nasıl söylenmesi gerekiyorsa öyle, olduğu gibi söylüyor. sayesinde zara'ya elazığ'a, harput'a doyduk. https://www.youtube.com/watch?v=hmsey4nrnic
hesabın var mı? giriş yap