şükela:  tümü | bugün
 • bu ender gelisen ataklarda son yillarda real madrid'in anasini aglatmistir osasuna
 • mutlaka gol ile sonuçlanır bu ataklar. zira bi pozitif bi gelişme olmadığı takdirde televizyonda gösterilmez bahtsız osasuna'nın kaçan pozisyonları
 • ispanya ligi, alkol koması, bayat cips, televizyon ekranı
  takatsizim, puşt hüzün orta sahada hazırlık pasları yapıyor
  ortalıkta uyku getirmeyen zavallı akineton hapları
  dakikalar geçtikçe real madrid kalesinde bir hayli etkili oluyor
  sanki bana ders veriyor ender gelişen osasuna atakları...
 • inanılmaz bir dikkat gerektirir. osasuna, özellikle ispanya'nın devlerine karşı kaleci degajı ile orta sahayı geçmeyi adet hâline getirmiş bir camia olduğundan, ender gelişen bu atakların başını tesbit etmek oldukça zordur. genellikle orta sahanın ilerisine atılan uzun bir pası kovalayan arkadaş bölümde anlarız hanyayı, osasuna'yı...
 • bu ataklar yuzunden bahis oynarken, bu takima dikkat edilmesi gerekir. edilmesse yatirdiginiz para ucuuup gidebilir. *
 • osasuna ispanya'nın önde gelen takımlarından, değil.hep bir eziklik olacak, "kardeş sen o ataklardan yılın en şahane golünü de atsan, osasunasın işte.ossuruktan bir takımsın." maalesef..

  bir de maçları trt3'te seyrettiğimde üzerimde bir hayli gerginlik oluşuyor.maç değerini yarı yarıya yitiriyor.buna bağlı olarak maçı anlatan da abilerinden feyz alıp o mertebeye ulaşmış gencecik biri olunca, iyice şevkim kaçıyor.bu durumda ne oluyor? osasuna hep ender gelişen ataklara kalkıyor.pazar akşamları, hayal meyal..

  bu maküs talihini yenmesi için osasuna'nın çemişgezek idman ocağı ile maç yapmasını öneriyorum.bakalım ne kadar ender gelişecek o ataklar?
 • winning eleven'da, eline gamepad verip karşınıza aldığınıza bin pişman eden rakiplere karşı kırk yılda bir pozisyon yakalayıp onu da cömertçe harcadığınız zaman ağzınızdan istemsiz olarak çıkan laf öbeği.bir nevi refleks cümlesi...

  yine enderleşti osasuna atakları
  yine enderleşti osasuna atakları
  zaten hep enderdi osasuna atakları
  zaten hep enderdi osasuna atakları .
 • osuruk kokusunun ter kokusuyla karıştığı o koyu sarı yaz günleri televizyonlardan gelen bezmiş spikerin sesi. önde sehpa, pislik dolu, yağ dolu. koltukta biri, saçları leş içinde. cam açık, akşam ezanı okunurken yine hava kararıyor, bir fırt daha çekiliyor sigaradan. göz altları torba torba, bim poşetine dolduruyor çöpler. mutfağa, banyoya, balkona, odaya. hep bir tekrar, hep bir rutinize hayat çabası. real madrid canavar, süslü yıldızları acımadan gol yağdırıyor. izleyiciler beyaz-mavi. tek bir koyu kırmızı yok. sıkkın sıkkın bir hücum daha geliştirirken real madrid orta sahası, topu kapıveriyor elli bin dolarlık bir yiğit. gidiyor, koşuyor. belki bir gol, bir asist, barcelona'ya transfer olurum çabasıyla. bira bitmiş, küller yerde. gözler parlıyor birden, mekanize real madrid'e ruh dolu bir başkaldırış gibi bu atak. kalp çarpmaya başlıyor, belki hayat kurtaracak bu atak.

  roberto carlos "ööf" diyip kalıplaşmış bir tacklela alıverirken topu, atak ta bitiveriyor. sonra yine karşı hücum, yine ara pas, yine adam kaçırma. topu kalecinin üstünden aşırma..

  5-0..

  dolaptan bir bira daha çıkarılıyor, akabinde işeniyor. hayat kaldığı yerden devam ediyor. olmadı, olmayacak. hiç bir zaman golle sonuçlanmayacak sanki ender gelişen osasuna atakları.
 • güz gülleri gibidir, ya tam olgunlaşamadan kesilir ya da kalenin çok uzağından auta gider.
 • osasuna 'nin kendi sahasinda oynamamasi durumunda dogru olan onerme. fakat osasuna ispanya ligi 'nin en zor deplasmanlarindan biridir. kendi evinde kesinlikle kabuguna cekilmez.
hesabın var mı? giriş yap