şükela:  tümü | bugün
  • galatasaray kurumsal iletişim direktörlüğü görevine getirilmiştir.hayırlı olsundur.

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/7141.php
  • tgrt haber'de reklamarkası isimli programı yapıyor.
  • reklamcı ve yazar ender merter, 2013'ten beri ilancılık reklam ajansı eş başkanlığını da yapmaktadır.

ender merter'in 2011'den beri yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptığı, 320 programı geride bırakan reklamarkası programı her cuma yayınlanmaya devam ediyor.

program haricinde, 2017'de son kitabı olan seksever'i çıkardı ve yeşilçam kartpostal kitini meraklılarıyla buluşturdu.

2017'nin bitmesine sayılı günler kala benden size güzel bir haber! yeni yılda ender hocanın bir kitabı daha çıkıyor. ismini de benden duymuş olun; usta işi!

1 aydır bu ajanstayım, kendisini hala çok az tanımama rağmen görünce mutlu olduğum, etrafına sürekli pozitif enerji saçan, karizmasıyla gönüllere taht kurmuş ve gerçekten zevkine hayran olduğum insandır. asistanlarının usta işi için yazdığı yazısını okuduktan sonra hissettiklerimde ne kadar haklı olduğumu anladım. ender hoca aynı zamanda gençlerin sevgilisi.
  • son kitabı seksever’i yeni bitirdim. reklamcılık sektöründe çalışanlar için dolu dolu bir kitap olmuş. kendisiyle ilgili kısa bölümlerin ardından, krizi sevmekten, reklamcılıktan ve ihap hulusi’nin kendisinden ve çalışmalarından bahsetmiş. son bölümde ise osmanlı’da ve türk edebiyatında yer alan erotizme değinmiş. ilginç bilgiler var. kendisi de önsözün sonunda bu bölümde ilgili ‘işte benim için en yeni ve sıcak bölüm: kaymak tabağı. buradan buyrun lütfen’ demiş. ben de ilk önce oradan buyurdum. pek sevdim, seksevdim.
  • yeni kitabı usta işi’ni okudum. baya keyifli bir kitaptı. reklamcılıkla ilgilenenler ve öğrenciler keyifle okuyabilir. gerçi başka alanda olanlar için de keyifle okunabilecek bir kitap.

reklamcılık tarihi, reklam alanındaki ustaları, tabii ki ihap hulusi görey’i içeriyor. bu sefer farklı bir anlatımı var, görey’in özel hayatından da bahsedilmiş. sonlara doğru marka gazeteciliği diye yeni bir kavramdan bahsediliyor. baya detaylı bir anlatım ve bolca örnekli bir yazı olmuş.
    kitap genel anlamda iyi bir kaynak olmuş bence. son söz kısmında sıkı bir eleştiri de var. “acı ama gerçeği” resmen yaşatıyor…
  • yeni çıkan usta işi kitabında, günümüzde unutulmaya başlanan usta-çırak ilişkisine değinmiş. hem ustalar kendi yolculuklarını anlatıp tavsiyeler vermişler hem de çıraklar ustalarını anlatmış. okuması keyifli, sektör için de önemli bir kaynak kitap olmuş.