şükela:  tümü | bugün
 • turk ayurveda uzmani . gecenlerde murat birsel'in gundemdekiler programina cikti . ilginc $eyler soyledi . ilgincime gitti benim de . adam astrolojiyi bilim olarak goruyor .
 • universitede uzmanlaşmak için aile hekimliğini secmiş. halbuki kimse ragbet etmezmiş bu bolume. aklını kullanmış sonra muayenehanesini açmış. ajda pekkan deniz akkaya vs. gibi unlulerin doktorlugunu yapıyo simdi. vucut tipinizi belirleyip ona uygun beslenme programları veriyo. mekanında akapunkturdan yuz masajına, boy uzatmadan kanser hastaları icin beslenmeye kadar her turlu atraksiyon var. yaptığı işin once kendisinde işe yaradığını goruyosunuz bi de. 40ına merdiven dayamış olmasına ragmen 30 gibi duruyo.
 • levent'te bir kliniği bulunan kişi..
 • beden yararına türlü tafsilatlar barındıran, hatrıyla yakınlık bıraktıran, pek ciğerpare, bir gözde ansiklopedi (berenicein bir dönem omur dikliği üstadı da hattâ). web sitesi olsa da semirsek.
 • eskiden sadece tm yle ilgilenen hastaları olan bi ayurveda uzmanı iken , artık sosyete doktoru olmuş cıkmış , paraya para demez durumdadır.. insanlara beden tiplerine göre kür uygulayan , fazlasıyla disiplinli , sakin ,sanki hiç yaşlanmıcak ya da rahatsızlanmıcak gibi heykelimsi bir edası olan ,gıpta edilesi sağlıklı ,medyatik doktor...
 • ayurveda filan bizi aşan şeylerdendir (başka bir deyişle konsept). ama severiz sağlıklı beslenmeyi, vitaminlerle dolu sağlıklı besinlerle hücrelerimizi yenilemeyi. dikkat ederiz çok tereyağ yememeye, sigara içmemeye, zeytinyağı ile zaman geçirip restoran ortamında rokforlu roka salatası yemeye. ama biliriz ki biz halktan insanlarız, arada sağlıklı beslenme zincirini kıracak besinleri bünyemize sokabiliriz (kırmızı et, alkol, tatlı vs).

  tüm bu girişin nedeni sağlıklı yaşamı düstur edinmiş bir kişi olarak bellediğimiz ender saraç'ın bir gece klübü ortamında coca cola adı verilen gazlı içeceği sigara dumanlı alkollü bir ortamda lıkır lıkır içmesine tanık olmamız gerçeğidir.

  o günden kelli sabahları kalkıp ılık su içme ritüelinden vazgeçmişizdir. yaşasındır toksifikasyon.
 • kendisi ayurveda uzmanı olduğundan kendisinin pek bir örnek yaşamasının gerektiği düşünülerek sürükle hataya düşer insanlar,
  gariptir onun da insan olduğunu unuturlar...

  oysa kendisi ;coca cola da içer,rakı balık da yapar,bir röportajında da söylemiştir yeri geldiğinde çok olmamak kaydıyla..
  yani kendisinden android gibi davranması beklenilmemelidir..
 • nasil kibardır, nasil zariftir. boyle diken ustunde yurur. okumus adamin hali meselesi yani..
 • son dönemlerin en gözde uzmanı. hemen her konuda (toksinler, vitaminler, cinsellik, diet, spor....) bilgisi var. hurriyette yazıyordu, son zamanlarda vatan da sık sık görüyorum
 • vatanın pazar eki olan pazar vatanda bu hafta metroseksüel olmuş olan, "nasıl metroseksüel olunur?" başlıklı bir çalışması olan adam. (bkz: gereksiz) (bkz: saçmalık)