şükela:  tümü | bugün
 • karbolik asit ve yer fıstığı yağından oluşan, enjeksiyon yöntemi ile kas içine uygulanan, uygulama sonrası etkisini 30 dakika içerisinde göstermeye başlayıp, 8 aylık bir süreçte uygulanan bölgede gerginlik sağlayan, progresif medikal lifting gerçekleştirmeye yönelik tıbbi bir tekniktir.
  endopeel'in etki mekanizması botoksun tam tersine çalışır, botoks sinir iletimini engelleyerek kasın gevşemesine yol açar, endopeel ise kas dokusunu kasar. bu sebeple botoks uygulanan bölgelere ( göz çevresi, alın, kaş ortası ) endopeel uygulanmaz. en iyi sonuç, yüz ovali toparlamada, kol altı sarkmalarında, bacak içi gevşemelerinde elde edilir.
  endopeel ile ilgili benim en çok ilgimi çeken şey ise, kadavra üstünde yapılan deneylerin bile son derece başarılı sonuçlar vermiş olması. ölüyü bile gençleştirmiş yahu!
 • tıpkı akupunktur gibi "lan işe yarıyor ama mekanizması ne" diye düşündüren bir yöntem.

  endopeel'in kas üzerinde etkileri aşikar ama işlemin çok irregüler yapılmasına rağmen asimetrinin az gelişmesi bir garip hava yaratıyor.

  alt yüz uygulamaları için botoks pek kullanamıyoruz, bu bölge için mezoterapi ve dolgu ürünleri kullanıyoruz ama yeterli olmadığı alanlarda denenebilir.

  fıstık alerjisi ve kardiyomyopatisi olan kişilerde kontrendike olduğu biliniyor.

  işlem için bir plastik cerrahi ya da dermatoloji uzmanına danışın.