• reklamlarda bu kadar çıkan bir ürünü ilk defa deneyip siz değerli ekşicilere tanıtmak görevini üstlendim.

endwartı mahalle eczanemizden 47 tl gibi astronomik bir fiyata aldım. lakin siğilim gidecekse makul buldum bu rakamı.

neyse önce kısaca sizi siğilimle tanıştırayım; tam işaret parmağımın tırnağının dibinde, kabuklaşmamış çok çıkık da durmayan zaman zaman sağa sola takılıp kenarı hafif kalkan acı yapan bir siğil. yaklaşık 3-4 yıldır var bende. doktora gitmeye üşendiğimden aldırmadım.televizyonda reklamını görünce evde çözüm bulmak ümidi ile satın aldım.

gelelim ilk kullanıma, kulak pamuğu çıkıyor içinden çubuk şeklinde buna emdirip siğilin üstüne sürüyorsunuz.sürdüm. sanki parmağımı kestiler arkadaş nasıl yanıyor siğil içten içten anlatamam. bu iyi bir şey herhalde. gelişmelerden editle haberdar edeceğim. bakalım kolpa mı gerçek mi bu solüsyon. haftada bir uygulanıyormuş ve 5 hafta yetiyormuş. 5-6 edit sonra bakalım vay anasını geçti siğil diyebilecek miyim. yanıyor sözlük. barnağam yanıyor. yetişin konşular yangın var. bembeyaz olmuş...

edit: siğil tabaka tabaka soyularak küçüldü.şu anda dokununca hissedilmiyor sadece bir kızarıklık kaldı. böyle bile kalsa razıyım açıkçası. alacak olursanız kullanırken içinize çekmemeye, fazladan kullanmamaya dikkat edin kuvvetli bir asit. 2 kürde 5 yıllık siğilimi eritti

edit2: bildiğin asit olduğu doğru tatlı pembe bir leke taşıyorum ben de. siğil yok.
  • bir süre önce kalem olarak satılanını kullandığım ürün.

4 yıldır ayak tabanında bulunan siğilimi 1 haftalık kullanım sonrası bitirdi. birçok ürün denedim, doktora gittim ve geçmemişti. 8 aydır herhangi bir sıkıntı çıkmadı. umarım çıkmaz da çünkü ayak tabanında çıkınca sizi mahvedebilir.

2022: kalem olarak satılanı piyasadan kaldırıldı.
  • verrutol başlığında anlattığım hususu kökten çözmüştür. (bkz: #63392238)

yeni entry girmeye de üşendim amk ordaki endwarts kısmını direk kopyalıyorum. işinize gelise! *

olum bu endwarts tanrının bir lütfuymuş ya lan?!?! tek bir seferde, yanlış okumadın, bir seferde tüm acıları dindirdi, siğilin anasını belledi afedersin. 2. uygulamadan sonra da siğili tarihten kazıdı namussuz. oha diyorum.
  • edit: daha ikinci kullanışım olmasına rağmen o durduk yere giren acılı ağrılı anlık kramplardan sonra valla billa şuan eskisi gibi değil ayağım. yürürken ne toparllıyorum ne bir ağrım oluyor. galiba ilaç cidden işe yarıyor. hadi be kurtar beni bu illet şeyden ilaç kardeş. sadece görüntüde henüz bi değişiklik yok.

bende bu ilacı bulamadım yurt dışındaki arkadaşıma gelirken getirticektim ki kuzenim önceden kullanmış kalmış o verdi. o naya memnundu ilerlemiş bi siğilini geçirmiş. gelişmeleri bir bir söyleyeceğim. şimdilik 2. sürüşüm haftada bir kullanıyorum. sürdüğümde yakmıyor fakat durduk yere kramplı bi acı giriyor oralara. kuzenimle konuştum ona da olmuş. siğille savaşıyor sanırım asit. hadi yen de kurtar beni bu şeyden hayat kalitem yarı yarıya düştü bildiğin can acısıyla yaşıyorum.
  • korozatif olduğu için nemlendiriciyle kullanarak kalıcı dövmeleri de bununla çıkartabilirsiniz
  • birazdan deneyeceğim ürün. ayagimda sag bas parmagimin hemen birleşim noktasinda neredeyse nohut buyuklugunde belki daha fazlasi bir sigil var. 3 aydır orda evet cunku ben ilacımı kullanmadim. eger verrutol u kullansaydim belki mercimek kadarken gidecekti simdi ise endwarts kullanacağım. solüsyonu maalesef bulamadim bende kalem olani aldim. yarin sabah inşallah sonuclari editleyerek yazacagim. bu arada 45 tl ye aldim

edit1: ilk gün: ilk mesajı yazdıktan 10 dakika sonra sürdüm. hatta sürmeden önce bir selpak yaprağına dokundurdum bildiğin mürekkepli kalem gibi emiyordu. ama siğile dokundurunca aynı şey olmadı. çok hafif bir yanma hissettim sonra geçti. sanırım bu işi beceremedim. bu akşam birdaha denicem. yine olmazsa cumartesi doktora gidip yardım isticem. amk solüsyonu bulamadık kalemi kullanmak zormuş. ama kalemin en güzel yanı sağa sola bulaşmıyor yani sağlıklı kısım sağlıklı kalıyor ya da kendimi avutuyorum

edit2: gün ve gün yazamadım. ama özetleyim. ilk gün sürememişim :) ikinci gün tekrar denicem demiştim (normalde 3 gün arayla yada haftada bir sürülüyor ) ve denedim. hayvan gibi sürdüm 10 dakika sonra ebeminkini gördüm deli bir yanma. ve sonra tabi ki daha önce aynı haltı yemiştim kan toplamıştı bunda da yine kan topladı çünkü hayvan gibi sürerken sağlam deriye de gelmiş. sonra 2 gün filan sürmedim az temizleyip birdaha ve birdaha sürdüm. yani totalde 4 kez denedim. bugün 03.09.2018 ve siğil yok arkadaşlar. bence hiçbir şeye gerkek kalmadan sadece bununla geçermiş. boşuna 3 ay sıkıntı yaşamışım ya. teşekkürler endwarts

edit3: imla
  • deneyin pisman kalmazsiniz
    once yaktirdim aradan zaman gecti yine cikti
    sonra dondurdum zaman gecti ylne cikti
    bunlar yapilirken geleneksel tedavi bitkisel tedavi hep denendi (incir sutu - okutma filan)

ama endwarts kesin cozum
    formik asit icerir
  • piyasada bulunmamaktadır kendileri. muadini bilen varsa yeşillendirirse sevinirim.
hesabın var mı? giriş yap