*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eski adı elektrik piyasası düzenleme kurumu olan kurum doğal gaz piyasası kanununun yürürlüğe girmesi ile enerji piyasası düzenleme kurumu adını almıştır.
 • aynı evrakı aynı kişiden yirmibeş kere isteyebilen, ve bunu yaparken de bilmemkaçıncı kanunun bilmemkaçıncı maddesini not olarak düşerek "mevzuat böyle, hakkımız var isteriz ske ske" durumu yaratan kurum.
 • ankara balgat'ta yerleşiktir aynı zamanda
 • girebilmenin çok zor olduğu ama bir girdiniz mi de ihya olacağınız prestijli kurum. merkezi ankara balgat'ta güzel bir binadır.
 • çok işlevsel çok faydalı aradığın herşeyi bulabildiğin bir sitesi olan kurum.
 • 4628 sayılı elektrik piyasası kanunu ile kurulmuş bulunan, kamu tüzel kişiliğini haiz, idari ve mali özerkliğe sahip bağımsız idari otorite.

  temel faaliyet alanı, elektrik piyasası kanunu, petrol piyasası kanunu, doğal gaz piyasası kanunu, sıvılaştırılmış petrol gazları piyasası kanunu ve bu kanunlara bağlı olarak çıkartılan yönetmelikler ile belirlenmiş olup, genel anlamda enerji piyasasını düzenlemek ve denetlemektir.

  mevcut adresi ziya bey caddesi, no: 19, balgat / ankara olmakla birlikte, kurumun artık bu binaya sığmaması nedeniyle yeni binalarına taşınmayı planlamaktadır.

  kurumun halen başkanlığını, yusuf günay, yürütmektedir.
 • getirdiği mantık dışı bazı kurallar nedeniyle, piyasada faaliyet gösteren kişi ve kurumların işini zorlaştıran; zaten fazlasıyla var olan bürokratik işlemleri artıran, kuruluş amacı piyasa faaliyetlerini düzenlemek ve denetlemek olmasına rağmen, bu her gün çıkardıkları birbirinden gereksiz kurallar nedeniyle amacını piyasayı düzenleyememek ve denetleme babında da sadece ceza kesmek olarak hayata geçiren kurum.
 • devlet içinde devlet olan kurumların önde gideni, bürokrat egemen zihniyetin en güzel örneği, anıtlar kurulu bir epdk iki...
 • kendisinde mevcut bulunan bilgileri tutup dagitim sirketlerinden isteyen bir kurumdur.

  bayilik lisansini kendileri verip bir de sitelerinde yayimliyorlar, sonra dagitim sirketlerinden lisansli bayi listesini istiyorlar. sonucta olan sey, dagitici sirketlerin bu raporu epdk'nin sitesinden dokup onlara geri vermek oluyor.

  akaryakit piyasasindaki acigin %100'e yakin olmus oldugunu tahmin ediyoruz ve epdk faaliyetleri sonucunda bu acigin oldukca dustugunu de goruyoruz. gerci yaptirimlari cok agir, yanlis kesilen bir faturanin cezasi 700.000 ytl. tasima lisansi olmadan akaryakit tasiyan bir tankere verilen ceza 120.000 ytl, ki tankerin fiyatindan fazladir bu rakam.

  ez cumle, epdk akaryakit piyasini duzen icine alma konusunda oldukca etkili olmustur ve etki alani da bundan sonra daha da artacaktir. cunku su ana kadar lisanslarla ugrastilar, sonra ulusal marker ile kacak akaryakiti tespit debilecek sistemi oturtmaya calistilar. sira, dagitici firma-bayi arasindaki akaryakit trafigini denetlemek olacak. kacakcilgin en cok oldugu sektorlerden biri olan akaryakit sektorunde yasanan bu gelismeler olmasi gerekenlerdir.

  ve fakat, turkiye'de akaryakit kacakciliginin en buyugunu yapan ve her gun reklamlarini izledigimiz buyuk dagitim sirketleri ile nasil basa cikacaklar, merak ediyorum.

  (bkz: akaryakit piyasasindaki kacakcilik yontemleri)
 • hasan köktaş'ın başkan olarak atandığı kurumdur.