şükela:  tümü | bugün
 • enerji isa olarak okunmaya müsait bir şirket adı

  (bkz: ilahi güç)
 • ortağı verbund ile 1 milyar 100 milyon dolar yatırımla, 2010 yılında devreye girecek bandırma doğalgaz kombine çevrim santralini yapan firma. ana yüklenicileri avusturyalı a-tec power plant systems ag ve japon mitsubishi heavy industries ltd. dir
 • halen devam etmekte olan birçok baraj ve hes inşaatı ile uzun vadeli planlarında türkiye elektrik dağıtımının büyük bir kısmını almayı hedeflemiş şirket.avusturya firması olan verbund ile de ortak çalışıyorlar. daha şimdiden başkent elektriği kendi bünyelerine kattılar. bu hızla giderlerse bir kaç yıla ülkenin enerji devi olabilirler.
 • kahramanmaraş'ta yaklaşık 530 milyon dolar yatırarak toplamda 452 mw kurulu güce sahip olacak, inşaatları başlamış, hidroelektrik projelerinin sahibi olan enerji kurumu.
  2015 yılında elektrik enerjisi piyasasında %10 pay sahibi olmaya hedeflemişlerdir.

  bu ayrıntılarla, ciddi anlamda temelini sağlam oluşturduğunu insana; projeleri ve hedefleri ile birebir tanıtan sabancı enerji grubudur.
 • yaklaşık 1 milyar dolarlık bir yatırım olan ve inşaatı halen devam etmekte olan 919mw kurulu güce sahip bandırma kombine doğal çevrim santrali projesini temmuz ağustos aylarında bitirip üretime başlamayı hedefleyen şirkettir. sadece bu santral ile türkiye'deki toplam elektrik üretiminin %2.5 ini sağlayacağı anlamına gelmektedir. yeni aldıkları lisans ile inşaatı devam etmekte olan santralin hemen yanına 1000mw kurulu güce sahip yeni bir santral projesine başlayacaklarını duyurmuşlardır. aynı zamanda santrallerin yapıldığı bölgedeki arazi fiyatlarını uçurup köylülerin müthiş servete kavuşmasını sağlamıştır.
 • 'döne döne dönen dane dönecek leblebiye' temalı reklam filmi, tv kanallarında dönmeye başlamıştır. izlerken salak etti beni yemin ederim. fikir 'oeehh', hadi fena değil diyelim. ama sonunda 'dünyayı döndüren enercidir' diyebilmek için akla gelen her dönen şey kullanılmaz ki 30 saniye içinde. filmi izlerken dönen başımı da ekleseler görüntülere, hakikaten tamam olacakmış.

  ayrıca o hamur açan oklavalı teyze mevhumuna hiç sıcak bakmadım söyleyeyim. zira bir kuple de geleneksellik katmak suretiyle daha geniş kitlelere ulaşma fikri çoktan parlaklığını yitirdi be canlarım. dönderilen papatyayla bir tutam romantizm, sallanan kız çocuğuyla eser miktarda saflık ya da her ne haltsa katma çabası da hafiften çakma kalmış.

  ı-ıh, olmamış.
 • türkiye’nin en büyük ve en verimli doğalgaz çevrim santralini açmış olan şirketttir, ayrıca santralin yapıldığı bandırma civarına yaptırılan okul da bölge için örnek bir davranıştır. daha önemlisi ise özel sektörün de enerjiye yatırım yaparak arz güvenliğinin korunmasına katkıda bulunmuş olmasıdır.
 • elin oğlu lazerden, çöp bidonlarına bile yerleştirdiği güneş panellerinden, rüzgarın dibine vuran efil efil rüzgar panllerinden elektrik üretirken hala doğal gazın çevrimiyle, hidronun elektriğiyle uğraşan, sitesinde sürdürülebilirlik ifadesinden geçilmemesine rağmen tek bir tane sürdürülebilir enerji üretimine dair projesine rastlayamadığım, üçüncü dünya ülkesine yaraşır üçüncü dünya şirketi. kara mizah örneği arayanlar sitelerinden misyonlarını ve vizyonlarını okuyabilirler.
 • bazı cahillerin hakkında sürdürülebilir/yenilenebilir enerji kaynaklarından üretim yapmadıklarını iddia ettikleri enerji şirketidir. sitelerine bakıldığında rüzgar, su gibi yenilenebilir kaynakları kullanarak eletkrik ürettikleri ya da üretmeyi planladıkları aramaya inananlar tarafından rahatlıkla bulunabilir. bok ya da çamur atanları, kara mizahı ürünü olduğunu iddia edenleri trajikomik duruma düşüren şirkettir.
 • her ayın son gününe fatura kesip faturasını 10 gün içinde ödemenizi bekleyen, ilk iki faturasında kwh rakamlarını bir türlü tutturamayan; itirazlar sonucu tekrar tekrar düzenleme yapan, faturalarını hep geç gönderen ve bu ayki faturasındaki yaklaşık 2500 tl lik kayıp kaçak fonu rakamı ile dumur olmamızı sağlamış güzide elektrik temin şirketimizdir. tüm bunlara rağmen ayedaştan ucuz olduğu için tercih sebebi olandır.