şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugün benden abonelik sözleşmesi adı altında 501,5 tl aldıktan sonra, 10 gün içinde depozito bedeli olarak bi 500 tl daha isteyeceklerini bildiren firma.

  yorum: ihale bedelini tüketiciye ödetmek bu olsa gerek.
 • her tekel firma gibi dilediğince at koşturan firma. şikayet etseniz ne, etmeseniz ne. memnun olsanız ne, olmasanız ne. "güzel" ülkemin özetlerinden, özet geç literatürüne eklenmesi gereken kelimelerden sadece biri. canın sıkıldığında, hakkın yendiğinde, haketmediğin muamele gördüğünde alternatifinin olmadığı ve bu durum içerisinde ayıla bayıla zengin etmek zorunda olduğun bir firma. olayı anlatmaya bile gerek yok. anlatsan ne olacak? hakkını ararsın, evet. ararsın da, aradın da ne oldu? hiç! lan bu ülkede değerimiz kodamanların cebini doldurabildiğimiz ölçüde. vay arkadaş.
 • yalancı bir firma. çalışanlarına zorla yalan söyletiyorlar resmen. "acil abone olun buralar 1-2 haftaya asfaltlanacak, 5 yıl doğalgaz kullanamayacaksınız" demişlerdi bundan yaklaşık 5 ay önce mahallede. daha asfalt yeni başladı. antalya'da tekel olmalarının getirdiği rahatlıkla müşteriye çatır çatır yalan sıkıyorlar.
 • enerya bir stfa yatırım holding grup şirketi olarak 2003 yılında kurulmuştur.
  enerya doğal gaz dağıtımında 10 yıldır 11 ilde 800.000'in üzerinde aboneye ulaşmakta olup, aynı zamanda türkiye'nin en büyük doğal gaz toptan satış yapan şirketlerinden biri olarak bütün müşterilerine en boktan hizmeti vermektedir.

  evinizde hazır olan tesisata doğal gaz göndermek için 1 hafta sizi oyalayan 40 kere telefon görüşmesi yapmanızı sağlayan ve en sonunda karar destek adı altında başka bir saçmalığa sizi yönlendiren ve onların sizi daha çok oyalamasıyla kafayı yemenizi sağlayan şirkettir.

  ne şikayet edecek bir merci bulabilirsiniz ne de şikayetinizi algılayabilecek müşteri hizmetlerine.

  o kadar ki telefonunuzu direk meşgule bile alırlar!

  tekel olmanın avantajlarını kullanıyorlar.
 • türkiye'nin en büyük doğalgaz toptan satışı yapan şirketlerinden biri olarak enerya gaz ticaret a.ş. adı altında faaliyet göstermekte olan stfa şirketler grubuna bağlı olan enerya gaz dağıtım a.ş. dışında birçok bölgede daha enerya firması vardır. onlar da şunlardır: enerya antalya gaz dağıtım a.ş., enerya aydın gaz dağıtım a.ş., enerya denizli gaz dağıtım a.ş., enerya ereğli gaz dağıtım a.ş., enerya erzincan gaz dağıtım a.ş., enerya kapadokya gaz dağıtım a.ş., enerya karaman gaz dağıtım a.ş. ve enerya konya gaz dağıtım a.ş.
 • çok garip hizmet anlayışları olan firma.
  kişiden kişiye değişen hizmet uyguluyorlarmış, net bir hizmet prosedürleri yok yani.

  doğalgaz aboneliği için başvuruda bulunduk. mesaj atmışlar; "şu-şu saatleri arasında adresinizde olmanız gerekmektedir." diye.
  aradım, "4 saat aralık vermişiniz, mesaimiz var, işten ha deyince çıkıp gelemiyoruz. gelmeden hemen önce arama imkanı var mı teknik arkadaşların?" dedim. "evde olmazsanız bir dakika bile beklemezler, bazen gelmeden önce arayabiliyorlar ama garantisini veremiyoruz" cevabını veriyor müşteri hizmetleri yetkilisi.
  sanırım bir yerde hizmeti/işi tekelinde bulundurunca böyle gariplikler oluyor.
 • antalya'da 2006 yılında toros gaz olarak 2011 yılından itibaren enerya doğalgaz dağıtım a.? olarak faaliyet gösteren ana dağıtım şirketi. doğalgaz aboneliklerini %90 saha satış ekibi gerçekleştirir. bireysel abonelik ücreti 501,50 tl'dir.
 • avm'den bozma binası, markası ve logosu ilk görüşte spor&sağlık merkezi olduğunu düşündürür.