• 9.1 milyon aboneyle ülkenin youtube'da yaşadığını anladım.
    sabrettim, 30 milyon ve üstünde görüntülenmiş yedi videosunu izledim. acaba abonelerin görüp beğendiği neyi göremiyorum anlayamıyorum.
    bilemiyorum çok garip.
  • çoğu sözlük yazarı tarafından kıskanıldığını düşündüğüm yotıbır.
    neden ben bu işe girmedim neden ben düşünmedim bu kadar parayı nasıl kazanır neden ben kazanamıyorum diyerek içiniz içiniz yiyor itiraf edin. bok atmayın.
    kendimden biliyorum...
  • (bkz: sunofbeach) yok yok (bkz: sob) hayııır (bkz: killemall)
  • ben de diyorum bu şimdiki çocuklar niye bu kadar aptal.9 küsur milyon abone nedir?yarısından çoğu çocuk ve liseli takipçi.kazancını bilmem.allah daha çok versin ama bu ve bunun gibiler sayesinde geleceğin teminatı pırlanta gibi gençleri kaptırıyoruz youtube denilen ucube bataklığa.işin içinde olan çocukları gözlemleyen bir eğitimci olarak söylüyorum bunları.her çocuk bir youtuber mı ne ondan olmak istiyor.
    çok değil 30 sene sonra mimar, mühendis gibi bilişsel işler isteyen kimse yetişemeyecek.bunların zerre kadar da vatan kaygısında olduğunu düşünmüyorum.
  • sonunda ben de yakalandım ve bir süre izledim.
    bu genç önümüzdeki 30 yılın yeni beyazıt öztürk'ü olma potansiyeli taşıyor.
    eyyorlamam bu kadar.
    bakın aslında öbüründe de okan bayülgen potansiyeli var. hani varya her cümlesi montajlı siyaset konuşan, 3 bin kitap okudum diyen.
  • kimdir, necidir diye az önce en fazla izlenen vidyolarından 2-3 tanesini izlediğim şahıs.

izlerken, hadi yaşım artık kaldırmıyor o yüzden belki herifin verdiği şeyleri anlamıyorum diye düşünerek kendimi 6-7 yaşındaki çocukların, 14-17 yaşındaki gençlerin yerine koydum ama yok. yine de vidyo bitiminde ulan şu an şunu öğrendim dediğim bir şey olmadı.

9,5 milyon abonesi olan bir adam, youtube'de nasıl başarılı olunur diye bir vidyo çekip, bu vidyoda seo'yu (search engine optimization) sio diye telaffuz ediyor. dubai'de yediği sosisliyi ''hot dok'' diyerek anlatıyor.

bu adamın ayda 500 bin tl kazanmasıyla falan ilgilenmiyorum onu kısmını geçtim de, şöyle bir adamı, ülkede 9,5 milyon insan takip ediyorsa ve bunlar da çocuksa, yazık o ülkenin geleceğine.

yalnız işin şu kısmı umut verici; bu adam hiçbir yeni şey üretmeden, hiçbir bilgi vermeden, insana yeni hiçbir şey katmadan bu başarıya ulaştıysa, gerçekten bir şeyler üreterek youtube'de yayınlayacak herkesin önü açık bu ülkede. ya da umarım...
  • agalar niye cekemiyorsunuz adam bir şekilde kendini sevdirmiş bir adam yaptıkları saçma geliyor olabilir ama dünyanın parasını kazanıyor asıl zorunuza gidende bu
  • çok kolay ve çok para kazandığı için eleştirilen adamdır. ben hiç videosunu izlemedim ama 9 yaşındaki kardeşim her gün izliyor. adamın hedef kitlesi 0-14 yaş arkadaşlar, 30 yaşına gelip ya ben bu adamdan bir şey anlamıyorum gibi salak salak entriler girmeyin artık baydınız aq. kendisini tebrik ediyorum gerçekten adam hayallerimi yaşıyor hiç bir halt yapmadan para kazanıyor hemde ne paralar o yüzden kıskançlık triplerine girmeye gerek yok.
  • bir takım imtiyazların herkese verilmesinin bedelidir. mesela demokrasi var diye ilber ortaylı da oy kullanıyor, emine palu da. emine palu gibiler daha çok olduğu için de burnumuz boktan çıkmıyor. eskiden kitle iletişim araçlarına herke erişemezdi, o yüzden enes batur gibi ultra niteliksiz kişilerin program yapma şansı sıfıra yakındı. şimdi herkesin kendi telefonu, bilgisayarı var ve kullanıcıların çoğu çocuk. o yüzden bu adamlar televizyon şöhretlerinin popülerliğini bile geride bırakıyor. işte ikilem burada başlıyor, kısıtlama gelmeli mi gelmemeli mi?

edit: şahsın ismi emine ustael olacakmış.
  • adam tek başına, koca memlekette bir nesli çürüttü, işe yaramaz hale getirdi.

buradan bakınca gerçekten inanılmaz bir şey yaptığı ortada.
hesabın var mı? giriş yap