şükela:  tümü | bugün
  • "sosyal medyayı kısıtlatacak olması" vb. olarak düşünün. karakter sınırı.

bakın hükümete yakın beyaz tv, enes batur'un yüklediği eski videoları karıştırmış ve da daam! batur mevlana'yla dalga geçti diyerek ortalığı ayağa kaldırmışlar. "ey türk halkı! çocuğunuzu bu adamdan uzak tutun!!!" diye böğürmüşler. link.

özellikle siz sözlükçü arkadaşlar, bu kafayla devam edin. eli kulağındadır youtube'a, ekşi'ye, twitter'a sınırlamalar getirilmesi. aynen devam. aferin.

ha unutmadan... işin insani boyutu hakkında da birkaç kelam edelim. insani boyut da vardı di mi? sözlükte vakit geçirince insanın o yönü köreliyor kusura bakmayın:

çocuk video çekip mevlana meselesinde kendini savunmaya çalışmış. ama artık bunalmış belli ki. video burada.

nasıl bunalmasın ki? sen daha 20 yaşında bir insanken önce türkiye'nin en saygın ödüllerinden birini verip sonra o ödülü elinden hoop diye alsınlar; sonra sinemada silah zoruyla seyreden ve kendi gençliklerinde atom parçalayan sözlükçü/twitter'cı kesim tarafından filmin için linç ye; bir de üstüne sözlükçü/twitter'cı tayfanın ekmeğine yağ sürdüğü hükümetçi bir medya tarafından ülkenin en hassas meselelerinden biri kaşınarak halkın önüne atıl, hedef gösteril. ve tüm bunların hepsi 1 ay içinde yaşansın.

siz olsanız bunalmaz mıydınız?
  • enes batur'un değil internet yasaklatacak potansiyeli olması, evdeki modemi resetleyecek kapasitesi yok.

cürümü kadar yer yakar, o da işte benim modeme denk geliyor.

aynı tüketim toplumunun, aynı yüzeysellikteki tipleri birbirini savunuyor.
    çok tatlı.
  • (bkz: netflix ve youtube için gelen rtük denetimi)

tehlikeyi önceden haber vermiştik. şimdi bazı sivri zekalar çıkıp "enes batur lincimizle nalakası var grzkl" diyebilir. şu başlık kanıtına rağmen der mi derler valla. onlara cevap: evet sizin bu "kaliteli ahlaklı youtuber!!!" sevdanızla devletin yasak sevdasının alakası yok, ben kıçımdan kehanette bulundum. salladım tuttu evet.