şükela:  tümü | bugün
  • bu ülkenin umudu, aydınlık geleceği ve kurtuluş reçetesidir. parti kursalar mecliste olacak güçteler. bir gün enes batur'un gücünü herkes görecek.
  • ortaokulda atomu parçalayıp akşam yemeğinde çat diye babasının önüne koyan ekşici abileri karamsarlığa sokmuş gençlerdir.

    not: tabiki ekşinin büyük çoğunluğunun boş adam olduğunu biliyoruz korkmayın..
  • enis batur okuyup başlığa da entrylere de koca gözlerle bakan tek dinazor ben değilimdir herhalde dediğim hadise.
  • enes batur'u tanımayan ve kim olduğunu zerre merak etmeyen 1(bir) adet ben ile karşılaştırınca bayağı kalabalık görünen genç ordusu.
  • bu genclerin cogunlugunun ergenligin ilk asamasinda oldugunu soylersek yanlis olmaz. bir rol model arayisi icerisinde olmalari, akran grubu icerisinde kurulan normatif iliskilerde geride kalmamalari acisindan izliyor olmalari buyuk muhtemeldir. ki zaten populer olman icin buyuk cogunlukla en dusuk seviyeye inmen gerekir. enes baturun yaptigi o yas grubunun en dusuk seviyeli bireyine bile hitap edecek icerikler uretmesidir. biraz da sansla bu kadar takipci sayisina ulasmistir diye dusunuyorum zira bos icerikler ureten binlerce youtuber var. ancak soyle bir gercek var ki, takip eden gencler ne zekasi az ne de fazladir. benim de katildigim nokta sudur, bu icerik ureticilerinin bir duzenleyicisi olmasi gereklidir. ozellikle gelisim asamasinin ilk evresinde olan bu cocuk ve gencler, niteliksiz icerik ureten icerik ureticilerine gereginden fazla deger verebilmektedirler. eger kitlesel bir bilinc gelistirme isteniyorsa boyle icerikler gereksizdir, luzumsuzdur, hatta bos zaman aktivitesi acisindan bakilirsa zararlidir da. burada bu genc kitleden olmayip, yetiskin biri bu kanallari takip ediyorsa zaten ona soylenecek laf da yoktur.