şükela:  tümü | bugün
  • bu ülkenin umudu, aydınlık geleceği ve kurtuluş reçetesidir. parti kursalar mecliste olacak güçteler. bir gün enes batur'un gücünü herkes görecek.
  • ülkenin karanlık yüzüdür.
    topluma malesef en minimal seviyede destek olacak kesimdir. zihinsel olarak vasıfsız olacak güruhtur. yazıktır.
    çok üzülüyorum bu çocuklara; benden daha genç olan güzel beyinlere.
    biz de oynadık bigisayar deli gibi. kapıştık kendi dostlarımızla. ama bir çizgi vardı hep. strateji oyunları; savaş oyunları hep bir şeyler katardı bize. bazı oyunlarla ikinci dünya savaşını araştırdık bazı oyunlarla kullanılan silahları; bazen dünya milletlerini ve tarihi karakterleri.
    uzay oyunları bazılarımızı bilgisayat mühendisi olmaya çağırdı. yani tuttuk bir yerlerden. sevdik zihnimizi geliştirmeyi. ve zamanı gelince işimize de başladık guzel zaman geçirmek için oyun da oynadık. ama şunu söyleyeyim bu nesil başka. unutulmuş ve karanlık bi nesil. bu nesil büyüyünce muhatap olmaktan çok korkuyorum.
    umarım küfürler saçarak pirim yapan 12-17iq lu insanlara kapılmazlar.
    biraz okuyun az da olsa.
    biraz okuyun birazcık da olsa.
    lütfen çocuklarınıza bir seyler yapın.
    yoksa bir gün karşımıza bu sıfatlar çıkacak ve yuzlesecegiz.
    cok korkuyorum.

edit: çok hassasiyet gerektiren ve insanların geleceğine direkt dokunan bir meslek yapıyorum. ciddi anlamda boş bir gelecek nesil bizi bekliyor malesef. atom parçalamadık ama hayal edip sorduk. merak ettik atomu.kuarkları duyduğum günü hala hatırlarım. bu soruyu çocuklara sorsan küfür eder.
  • ortaokulda atomu parçalayıp akşam yemeğinde çat diye babasının önüne koyan ekşici abileri karamsarlığa sokmuş gençlerdir.

not: tabiki ekşinin büyük çoğunluğunun boş adam olduğunu biliyoruz korkmayın..
  • enis batur okuyup başlığa da entrylere de koca gözlerle bakan tek dinazor ben değilimdir herhalde dediğim hadise.
  • bu genclerin cogunlugunun ergenligin ilk asamasinda oldugunu soylersek yanlis olmaz. bir rol model arayisi icerisinde olmalari, akran grubu icerisinde kurulan normatif iliskilerde geride kalmamalari acisindan izliyor olmalari buyuk muhtemeldir. ki zaten populer olman icin buyuk cogunlukla en dusuk seviyeye inmen gerekir. enes baturun yaptigi o yas grubunun en dusuk seviyeli bireyine bile hitap edecek icerikler uretmesidir. biraz da sansla bu kadar takipci sayisina ulasmistir diye dusunuyorum zira bos icerikler ureten binlerce youtuber var. ancak soyle bir gercek var ki, takip eden gencler ne zekasi az ne de fazladir. benim de katildigim nokta sudur, bu icerik ureticilerinin bir duzenleyicisi olmasi gereklidir. ozellikle gelisim asamasinin ilk evresinde olan bu cocuk ve gencler, niteliksiz icerik ureten icerik ureticilerine gereginden fazla deger verebilmektedirler. eger kitlesel bir bilinc gelistirme isteniyorsa boyle icerikler gereksizdir, luzumsuzdur, hatta bos zaman aktivitesi acisindan bakilirsa zararlidir da. burada bu genc kitleden olmayip, yetiskin biri bu kanallari takip ediyorsa zaten ona soylenecek laf da yoktur.