• ekleme: bu ekonomik durumda yeni fiyatları yazmaya gerek yok sanırım.
    yaklaşık 5,5 - 6 milyon tl. hibrit olduğu için vergi indirimi var.

yani çok mu gerekli bilmiyorum ama arabanin modeli bmw i8

arabanin türkiyede sıfır fiyatı 200 küsür bin eurodur.
    doviz kurundan dolayı 2 milyona yakın

ekleme:
    bu arabanin almanya fiyatı 130 bin euro
    asgari ücret 1584 euro
    82 asgari ücrete denk olan bir fiyat

türkiye fiyatı 2.000.000 tl
    asgari ücret 2324 tl
    860 asgari ücrete denk bir fiyat

ingiltere fiyatı 115 bin pound
    asgari ücret 1350 pound
    85 asgari ücret

amerika fiyatı 147 bin dolar
    amerikada asgari ücret 2970 dolar imiş geçen sene yapılan zam ile birlikte
    50 asgari ücret

başka söze gerek yok. dünya bizi kıskaniiir
  • bizim milletin yapılan iyiliği başa kakma gibi bir huyu var evlerden ırak olsun, bu nedir yahu. arabayı siz alıp hediye ettiniz apaçiye şimdi ise bu araba çok pahalı keşke beğenmeseydim/izlemeseydim dercesine aşağı çekmeye çalışıyorsunuz. başlığı açan yazara bir sözüm yok ama genellikle etraftan duyduğumuz durum bu. ulan sanki ben izledim, izlemeseydin kardeşim. valla hiç kimse kusura bakmasın izleyenlerin enayiliğinin getirisidir bu araba ve lüks yaşam. içim rahat birkez dahi izlemedim. en azından bu konuda ülkenin mallık seviyesini dahada yukarılara çekmemiş oldum.

şimdi bana bir araba alın hediye edin desem linç edersiniz sen kimsin amk dersiniz? peki bu eleman kim amk? ben tanımıyorum sadece ismini biliyorum ve saçma/sapan uyduruk videolar çektiğini duydum/izlemedim. gerçekten merak ediyorum bu youtuberlardan kaçı izlenmeye değer içerik üretiyor. bence hiç boşuna kimse ağlamasın alan memnun, satan memnun. bu eleman açısından bence hiçbir sorun yok çalma/çırpma/hırsızlık vs yok sorun tamamen izleyende. bir bu youtuberlar birde tosun mehmet(hani şu mavi yumurta satan) çok güzel işler yapıyorlar. ellerine sağlık.

edit: birçok mesaj geldi içeriklerinin çoğunun yabancılardan çalıntı olduğu iddiasını dile getiren ve yabancıların çekmiş olduğu videoları atan. o zaman durum çok daha vahim, resmen kendisini izleyenlerle dalga geçmiş demektir, çalıntı içeriklerle. hemde internetin bu kadar yaygın olduğu bir dönemde bunu başardığı için kendisine olan saygım bir kat daha arttı, helal olsun. güzel keriz silkelemiş. bu entry’i olurda okursa mesaj atsın bir çay/çorba ısmarlayayım. adam resmen keriz ayıklamış, çocuk yaşta.

bu elemanın ne çok düşmanı varmış böyle. ben olsam korkardım dışarı çıkmaya neyse ki arabadan aşağı inmiyor ve sayenizde sizin gittiğiniz yerlere gitmiyorda karşılaşmıyorsunuz.

bir grup daha var durumu en vahim olan bunlar. biz izlemedik ki çocuklar/ergenler izliyo diye konuşanlar. güzel kardeşim o zaman çoluğunuza/çocuğunuza sahip çıkın her istediği saçma şeyi izleyebiliyor mu bu küçük yaramazlar. azıcık çocuklarınıza vakit ayırın onlarla ilgilenin, sonra yok efendim ben izlemedim çocuğum izledi. hadi len ordan savunman çok daha kötü, keşke sen izlemiş olsaydın.
  • bmw i8'den başkası değildir.

senin benim vergilerimle ankara'nın doğal bitki örtüsü haline gelmiş bu aracı özellikle çukurambar taraflarında bolca bulabilirsiniz.
  • zerre sevmem, videolarını bir kere bile izlemişliğim yoktur, zaten eleman yarı yaşımda neredeyse.
    ama adam illegal yoldan para kazanmıyor, bir iş yaptı ve tuttu. o yüzden kimse gelip boşa laf etmesin, youtube herkese açık bir ortam, madem siz bu eleman gibi boş olmadığınızı düşünüyorsunuz çekin videonuzu atın.
  • bizim anamız babamız oku, mesleğin olsun, belli bir işin olsun vs dedi ya ve biz de bunu kendi anayasamızın ilk maddesi yaptık. işte o an bir çok şeyi kaybettik zaten.

popçu ol, topçu ol, utanma gülerler diye salak ol, sinir bir tip ol, saygısız ol ve bunları kesinlikle kaydet deselerdi keşke :)
  • bir seyin degerini talep belirlediginden, don't hate the player, hate the game. ben zerre sempati duymuyorum bu adama ama yapmis, talep olusmus. herkes razi. yapacak bir sey yok. kendini o sakil hallere sokup yapabiliyor olsaydin sen de yapsaydin. ayni sey bir suru sektor icin de gecerli. ayni mantikla bir futbolcunun da bir bilim insanindan cok kazanmamasi gerekir ama gercekler farkli.
  • gerizekalılar sayesinde alınan bir arabadır.
  • onayladığım veya sevdiğimden değil ama ;

arşın burdaysa youtube orda. tutan yok sizleri. haydi sizde fenomen olun. bu boktan hayatta maaşla yaşamaya çalışmayı boşverip sizde milyonlar kazanın. herşey basit saçma sapan içerikler çekip milyonlar kazanacaksınız. neden bekliyorsunuz ?

anca sizde olmayanı boklayıp, ego mastürbasyonu yapın. bir telefon alırken bile 80 tane inceleme izleyip,spec karşılaştırın.

adam ortaya bir şey koymuş. tutmuş. para kazanmış. istediği gibi de harcıyor. yok sanki bana her gün çığır açacak buluşlar, yenilikler yapıyorlar da ağlıyorlar bözdö okol okoyolum mk. okuma.

adama söveceğine biraz da neden bu haldesin onu düşün. bir sürü üreten,hem maddi hem akademik anlamda insanlar bu parayı neden kazanamıyor hakkını neden alamıyor diye.

ama tabi enes baturu boklayıp kendini elit hissetmek ve başına bir şey gelmeyeceğini bilmek daha rahatlatıcı.
  • para hatunu nasıl çeker, açıklama videosu gibi olmuş.
  • hırsızlık yapmamış, yolsuzluk yapmamış.

bir ürün koymuş ortaya, beğenilmiş. helalinden kazanmış adam.

tepki gösterilecek kişi kesinlikle enes batur değil.
hesabın var mı? giriş yap