• 15 yaşından beri takip ediyorum enes'i. o zamanlar yeşilyurt'un türkiye şampiyonasına gelmesinde büyük pay sahibi olmuştu. sonra beşiktaş'a geçti, altyapılarda çok önemli performanslar sergiledi özellikle milli takım bazında. geçen sene oynadığı oyun furkan korkmaz'ı bile gölgede bıraktı. tüm kritik toplarda, enes'in eline bakılmadan aksiyona geçilmedi ki yarı finalde ve çeyrek finalde lider gibi oynadığından sırpları ve boşnakları geçerek final yaptık geçen sene.

oyun tarzı combo-guard, türkiye'den sinan güler ile özdeşleştirilebilir. iyi bir skorer, mental açıdan çok sağlam, inanılmaz patlayıcı bir atlet. bir hareket yapar nasıl yaptığını anlayamazsın. dış şutu problematik ama orta mesafede şutla ya da turnike ile bitirebilme opsiyonuna sahip. kendi şutunu yaratması için topla hakimiyetini geliştirmesi gerekiyor ki özellikle bu yaz top hakimiyetinin senior seviye için vasat kaldığını görmüştük, bu özelliğini mutlaka geliştirmesi lazım daha iyi bir combo olmak için. bunun yanında iyi pasör, penetrelerden sonra boş adamı bulma konusunda, abartmadan söylüyorum, türk oyuncular içindeki en önemli yeteneklerden biri. biraz daha kalınlaşırsa fener'e doğrudan katkı verebilir 2 sene içerisinde.

bu arada bir beşiktaşlı olarak bu şubenin vizyonsuzluğu için söylenecek fazla bir şey yok. şu anda altyapımız önemli değerler üretiyor ama önce kartal'ın sonra enes'in ''gönderilmesi'' bu şubenin neden 2 senedir beklentileri karşılayamadığının 20 nedeninden 1 tanesi. beşiktaş futboldan ibaret değildir. bunu aklınıza sokun birader.
  • bu çocuk nerde arkadaş beşiktaş sompo japan maçı izleyeyim dedim herkes süre alıyor bu adam yok
  • uşak sportif maçında yaklaşık 23 dakika süre almış ve maçı 12s- 5a ile tamamlamış olan oyuncudur; ikinci yarıda çok az oynadı, son çeyrekte hiç girmedi galiba; gençler şampiyonası'nda da çok iyiydi, uluğ'un en başarılı hamlesi olur onu takıma monte etmek
  • uşak maçının ilk yarısındaki muhteşem oyunundan sonra, koç tarafından bench'e mahkum edilen oyuncu, yedi maçta oyuna girmiş, bu maçlarda ortalama 3 dk süre almış, diğerlerinde de oyuna girmemiş zaten, bu sezonun kalanı da böyle geçer, seneye bakalım
  • litvanya deplasmanında yaşına ve fizigine gore harika savunma yapan oyuncu. hücumda da bir o kadar etkiliydi.
  • şu an devam etmekte olan tofaş - beşiktaş hazırlık karşılaşmasında yardıran genç basketbolcu. umarım bu bulduğu şansı normal sezonda da bulur.
  • daçka maçında da fena oynamış yavru kartal. 97 doğumlu bir çocuk için çok güzel riskler alıyor,korkmuyor,savaşıyor.
  • kiralık olarak yeşilgiresun belediyespor'a katılan oyuncu. bu sene süre alacak sonunda.
  • giresun'da önemli süreler aldığı iki sezonun ardından 18-19'da beşiktaş'ta, 19-20'de de telekom'da oldukça az süreler alan basketbolcu. telekom'un iyi kısaları olduğu bir yıla denk geldi, yerli kontenjanında da baygül var zaten.
  • kesinlikle ama kesinlikle seneye beşiktaş kadrosunda yer alması gereken basketbolcu. enes berkay kardeşim, buralara bakacağını biliyorum ve sana ne olur sürekli şut çalış diyorum. şutunu biraz daha iyi seviyeye getirdiği taktirde hem beşiktaş hem de milli takım kadrosunda yer alabilecek bir kardeşimizdir.
hesabın var mı? giriş yap