şükela:  tümü | bugün
 • kaldığı tarikat yurdunda gördüğü baskıya dayanamayarak intihar eden elazığ üniversitesi tıp fakültesi öğrencisi.

  https://www.tamgaturk.com/…ayip-intihar-etti/42800/

  (bkz: tarikat yurdunda kalan gencin intihar etmesi)

  ve bir ağıt.
 • intihar etmeden önce çektiği video: twitter/@politicturk

  yazılı döküman:görsel

  edit: (bkz: hayatına son veren tıp öğrencisinin son videosu)
 • böyle parlak beyinlerimizi ya yurt dışına gidiyor, ya yurtlarda köreltiliyor, en acısı da bu şekilde aramızdan ayrılıyor. enes'i koruyamadık.
 • videosu ve mektubu ile yüreğimin tam orta yerine oturan, harap olmuş hayatı ile bu yaşama, bu ülkenin şartları sebebiyle veda eden güzel yüzlü evladımız.. ne desek, neye içlensek, bu durumu neresinden tutsak, elimizden geleni yapmadığımıza mı, yapamadığımıza mı yansak bilemiyorum.

  daha hayatının baharında umutları sönmüş, güzel canına tak etmiş, kendi canını almış..

  şimdi anlatalım, sayfa sayfa entry girelim, giden gitmiş. hali hazırda gitmekte olan, haber olmayan, baskılarla sindirilen, mektubunda bahsettiği kardeşleri gibi köhne zihinlere hapsolmuş bu ülkenin milyonlarca genci var. umutlarımız tek tek kaybolup gidiyor.

  kesin vardır şimdi dayansaymış biraz, çabalasaymış, doktor olunca kurtulurdu diyecek olanlar. ne desek anlamayacaklar. bir kuru ekmekle hayat geçirmeye alışmış, bu çağın 300 yıl gerisinde milyonlarca kafa, çocuk yapıp heder ediyorlar.

  biz de oturup umut bekliyoruz işte, seçim olacak da, düzen değişecek de falan filan.

  çok bekleriz. anca bekleriz.

  bu dünyada huzur bulmamış, bulmayacağına inanmış güzel yüzlü kardeşimiz. yattığı yerde huzurludur umarım gibi popüler bir söylem kullanmayacağım, öyle bir şey yok. tek diyeceğim, umarım bu dünyayı arkasında bırakırken gönlünden geçen bütün temennileri tutar.
 • bir üniversitenin kampüsü olur. kampüsünün içinde, kapasitesini karşılayacak kadar yurdu olur. bir üniversite öğrencisi, üniversite okumak için tarikat yurtlarına mecbur bırakılmak zorunda kalmaz. bir üniversite öğrencisi, hür ve özgür bir biçimde yaşamını sürdürmelidir. bir üniversite öğrencisinin amacı, yüksek öğretimini devam ettirirken bir yetişkin olmanın gerektirdiklerini öğrenmektir. üniversiteye giden gencin amacı nitelikli birey olabilmektir ve nitelikli birey olmanın yolu da kısıtlanmış dünyanın ötesini görebilmekten geçer.

  bunların herhangi birini engelleyici unsurlar ortaya koyan herkes ya bunu kasıtlı yapıyordur ya da bunu kasıtlı yapıyordur. başka bir seçenek yoktur. tarikat yurtları, bireyi sindirmek ve ölümü gösterip sıtmaya razı etmek için yapılanmışlardır ve öğrencilerin bütün niteliklerine karışırlar. tarikat yurtlarının türkiye cumhuriyeti'nin geleceğinde hiçbir işleri yoktur, bugün de bir katma değerleri olmadığı gibi. il başına iki üniversite açmak için yırtınanlar, üniversiteye gidecek öğrencilerin ihtiyaçlarını göz ardı etmektedirler. çünkü onların derdi üniverisitede öğrenci yetiştirmek değil, niteliğin yerlerde olduğu ülkede nicelikle caka satmaktır. çoğu üniversitenin çoğu bölümünün yeterli elemanı, labaratuarı, malzemesi, araçları bile yok. var olan üniversitelerin de yok, hiç merak etmeyin, kırk kişi iki lab, ortak malzeme kullanıp üniversiteye gereç aldırmak için kırk takla atıyorlar pek çok iyi okulda.

  ben hayatım boyunca, edeceğim küfürün karşısında hiçbir değerinin olmayacağı bir bağlamla karşı karşıya kalmamışım. ben bu çocuğun videosunu izledikten sonra bunu anladım. kimse kusura bakmasın ama ben bu vatansızlarla yurttaş, kardeş falan değilim. çocukları bu durumlara sürükleyen hiç kimsenin bu dünyada yatacak yeri yoktur. bu kadar.

  bu gencin vebalini boynunda taşıyacak olanlara allah uzun ömürler versin. çünkü bu cehennemi son değersiz nefeslerini verecekleri ana kadar yaşamaları gerekiyor.

  ulan aslanı fareye boğdurdunuz ya, alacağınız olsun.
 • bu çocuğun yaşadığı şeyleri yaşayan binlerce çocuk var belki de ancak kimse umursamıyor çünkü yapan kitle muhafazakar. bu çocuğun haberinin çıktığı anlarda foncu medyascope hâlâ 'endiseli muhafazaklar' haberi paylaşıyor. inanılmaz bir yerde yaşıyoruz.
 • elazığ fırat üniversitesi tıp fakültesi 2.sınıf öğrencisi.
  bugün kaldığı cemaat yurdunda yapılan baskılara dayanamayarak intihar etti.
  gencecik bir insan bugün intihar etti. enes'i hiç tanımıyorum ama sanki çok yakın bir dostumu kaybettim gibi üzüldüm. o henüz 20 yaşındaydı aynı bölümü okuyorduk belki ilerde iş arkadaşı olacaktık belki beraber çalışacaktık ama o artık yok.
  enes gencecik bir tıp öğrencisiydi, belki ilerde çok hayat kurtaracaktı ama kendi hayatından oldu.
 • çok ama çok üzücü bir olaydır.
  gencecik, yirmi yaşında bir insan, ailesinden destek görememenin ötesinde ne yapacaklarını kestiremediği için hayatına son vermeyi seçiyor.
  kelimeler yetmiyor içimdeki üzüntüyü anlatmaya.
 • hangi cemaatin yurdunda kalıyormuş bilen var mı?
 • canına kıyacak kadar hayatından bezdirilmiş, ailesi tarafından zehir kuyusuna terk edilmiş güzelim genç.

  yarınlarımız, güzelim gençlerimiz, cemaatler ve tarikatlar eliyle yok ediliyor. korkarım babası çıkıp antalya'da yurtta canice öldürülen çocuğun babası gibi bu bizim şeb-i arusumuz diyecek. yahut mürted olmuştu layığını buldu diyecek. bu milletin ahmaklığı beni ziyadesiyle korkutuyor.
hesabın var mı? giriş yap