şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni komedi dizisidir.

  web'de fan club kurmuşlar hatta; epey bir üye toplanmış.

  dizinin ikinci bölümünün senaryosu sızdı bu arada. bölümün başında aktosunlar ile kurtçuklar doblolarla dolaşıp enflasyon canavarını arıyorlar. bir çayırda gördükleri zebrayı kurtçuklar canavar sanıp vurmaya kalkıyorlar. sonra aktosunlardan bir grup çıkıp "vurmayın onu, biz daha hayırlı bir işte kullanırız" diye ellerinden alıyorlar.
  ve olaylar gelişiyor falan...
 • bugün pegasus'un attığı %20 indirim mailinde gördüğüm cümledir.

  topyekün kelimesinin "o" harfi ay yıldız şeklinde değiştirilerek logo yapılmış ve beraberinde #türkiyekazanacak hashtag i ile gelmiştir.

  ama bilet fiyatlarının %40 arttığını görünce ne kadar etkisi olur bilemiyorum altan.
 • birçok firmanin sadece yaranmak icin yuruttugu kampanya. gecen hafta ayni fiyata aldigim tshirt bu hafta ayni fiyattan (sordum kasada da indirim yok) bu kampanya ile satiliyor. iki yuzlusunuz!
 • migros'a gittim, tüm ürünlere zam yapılmış. dedim ki "enflasyonla topyekün mücadele" yok mu, biz ocak'tan beri zam yapmıyoruz dedi.

  dün yuki motor'dan elektrikli motosiklet baktım. 4.300 liraydı, bugün tekrar baktım. 5.800

  yurtdışına şirin görünmek için enflasyonu etkileyen bi kaç üründe indirim yapılmış ki enflasyon rakamı çok görünmesin ama her üründe 2 kata yakın zamlar var.

  ben başka bir şey demiyorum.
 • isminde hayır olmayan mücadele tarzı.

  yav kardeşler, enflasyon öyle topluca girişip ağzını burnunu kırabileceğiniz bişey değil ki.

  enflasyonla mücadele öyle topyekün falan olmaz.
  ayşe teyzenin, mehmet amcanın yapabileceği bişey yok ki ortada.

  enflasyonla mücadeleyi merkez bankası yapar, ekonomi bakanlığı yapar, ulusal para sistemini düzenleyen ve denetleyen kurumlar yapar.
 • turkcell'in mesajıyla haberim oldu bu mücadeleden. yıl sonuna kadar halihazırdaki internet paketinizi ikiye katlıyormuş. iyi güzel de "top yekün mücadelemiz" niye yıl sonuna kadar diye düşünmeden edemiyor insan. 1 ocak 2019 sabahı her şey yoluna girmiş olacak herhalde*
 • göründüğü gibi olmayan mücadeledir. nedenleri, nasıllarını öğrenmek için tıklayınız.

  özetle, pek değişen bir şey olmayacak.
 • tekstilciler %90lara varan indirim yapabiliyorsa kar marjları gayet iyidir. sonra pahalı restorantlarda kafalarına göre fiyat çekilebilmesi dururken ama sen bisküvinin fiyatını 1 liradan 0,9 kuruşa düşürmeye çalışmak zabıta yoluyla kaşarın fiyatını baskılamaya çalışmak bilemiyorum çok saçma geliyor kulağa.
 • %70-80 arası zamlanan ürünlerde %10 indirim yaparak anca kendi koyunlarını kandırırlar.