• eğer düzenli olarak aldığınız bir ürün yoksa aldatmacayı asla anlayamayacağınız kampanya.

işin aslı şu şekilde. düzenli olarak yemek yediğim bir yer var ve yine düzenli olarak kahve içtiğim başka bir yer var. bu firmalar ekim ayı içerisinde tüm ürünlerine zam yaptılar. insanlar sorduğunda, standart cevaplarını verdiler. dolar yükseldi, malzeme fiyatları yükseldi vs.

şimdi olayın can alıcı noktasını örnekle açıklayayım. 1 türk kahvesi 9 tl idi. zam yaptılar ve 12 tl oldu. yaklaşık 1 hafta önce de camlarına bir logo yapıştırdılar. artık indirim yapıyorlar ve kahveyi 10 tl ye satıyorlar. enflasyonla mücadele ediyoruz diye size gülümsüyorlar.

ayda yılda bir defa gidip kahve içen birisi olsaydım "ooo muhteşem, indirim oldu. enflasyonla mücadeleye katkı falan..." diye düşünebilirdim. dikkat edin, her şey hala zamlı.
  • mücadele falan değil bu yapılan çok açık ve net bir şekilde şerefsizliktir. enflasyon sepetindeki ürünlere yüzde 10 indirim yapıp ki bunun da ne kadar yapıldığı tam bir muamma. memurun, asgari ücretlinin, emeklinin alacağı zammı düşürmektir. reel enflasyon yüzde 26 iken çalışana yüzde 10 zam yapma cakalligidir bu.

4 kasım'da enflasyon eksi çıkacak lan şaka maka hem de eksi 10 çıkacak. şöyle düşünün bir önceki ay aynı şeyler alıp 1000 lira ödüyorken bu ay aynı şeylere 900 lira ödemişiz demek. ama öyle bir şey var mı? her şey üstüne daha da zamlandi. senin enflasyon sepetindeki tenis topunun yüzde 10 ucuzlamasindan bana ne?

adamlara ama helal olsun biz pozisyon bitti dedikçe adamlar yeni pozisyon bulup bir kez daha kayıyor vatandaşa. ve bu halk o kadar cahil ki devletin cebindeki parayı alenen çalmasına alkış tutuyor.
  • gratis kampanya yapmıştı, enflasyonla topyekün mücadele kapsamında üstelik en az %50 diye, velakin fiyatları önce 2 katına çıkarıp sonra "karlı" haliyle bir güzel millete kaptırdılar.

düzenli aldığım bir roll-on 18 tl çıkartılıp, sonrasında 9 tl düşürülmüş şuan diğer marketlerden zaten 7,5 tl alabiliyorum.

al sana enflasyonla mücadele!
  • akp'nin zaman kazanmak için uydurduğu nanelerden biri.

enflasyon kötü giden ekonominin bir sonucu ve sonuç üzerinden %10 indirim yapıp bu sonuç çözülmeye çalışılıyor.ancak enflasyonun sebepleri durduğu yerde durmakta.
  • burger king’den bildiriyorum;
    en tercih edilmeyen burgerlerde 2-3 tl indirim yapmışlar topyekün bilmem ne ayağına, ama bu arada da 25 kr olan sosları 75 kr yapmışlar. yani olur da triple whooper yiyen olursa falan 2,5 tl zarardalar ama zaten 50 kr fark ile 5 sos satsalar (ki ekstra sos çok alınmakta) aradaki farkı kapatıyorlar.

buna mı takıldım yani? evet buna takıldım! it gibi çalışıyorum ve maaşımın sos bazında alım gücü 1/3’üne düştü! buna takılırım ben!
  • ben siktirip gidiyorum avrupa'ya önümüzdeki ay, 27 senedir çekiyorum sıramı savdım. eflasyonla mı mücadele edersiniz, sevimli hayalet kespır ile el ense mi yaparsınız, vangölü canavarını milli iradeye ters düştü diye hapse mi atarsınız, ne sikim şizofreni yapıyorsanız yapın. adam enflasyon ile savaşa giriyor, ülkeye bak kendimi sikicem sinirden.
  • isminde hayır olmayan mücadele tarzı.

yav kardeşler, enflasyon öyle topluca girişip ağzını burnunu kırabileceğiniz bişey değil ki.

enflasyonla mücadele öyle topyekün falan olmaz.
    ayşe teyzenin, mehmet amcanın yapabileceği bişey yok ki ortada.

enflasyonla mücadeleyi merkez bankası yapar, ekonomi bakanlığı yapar, ulusal para sistemini düzenleyen ve denetleyen kurumlar yapar.
  • çalıştığım firmanın n11, hepsiburada ve gittigidiyor'da katıldığı oluşum. açıklayayım. dolar yükselmeden önce 20tl satış fiyatı olan ürünü sanki 25tl'den satıyormuşuz da enflasyonla topyekün mücadeleye biz de katılmışız ve artık 22,5 tl'den satıyoruz diye lanse ediyoruz. bir de yerli üretim logosunu çaktık. ver mehteri.
  • etiketlerin üstüne bir yazı basmaktan ibaret. böyle bir model yok ekonomide.
  • fiyatları gerçekten düşürmek bile enflasyonla mücadele değildir. fiyatların yükselmesi ve enflasyon bir sonuçtur . üretmemenin çalışmamanın ve sadece tüketmenin sonucudur. biz ise enflasyon ile mücadele için harcamayı artırmaya çalışıyoruz .
hesabın var mı? giriş yap