şükela:  tümü | bugün
 • bilişimsel
 • bebek'ten vapur ile direk cok yakinina gidilebildigini ogrenmemle 2001 dgs'deki hedeflerim arasina kati suretle kattigim bolum.
 • almanca işletme akabi master alanım...
 • almanya'da wirtschaftsinformatik (yani iktisadi bilgisayar bilimleri) adıyla okutulan bölümün tc modeli.
 • tam adi wirtschaftsinformatik oldugundan olsa gerek spacetimereality kardesimizin alamanyalarda gordugu sade informatik'ten farki isin wirtschaft yani ekonomi kismisidir. onun haricinde bu bolumde de gorursunuz info derslerini vesaireyi..
 • şu anda 1.sınıfta olduğum büyük hayellerle girdiğim bölüm.
  genelde tercih edip okula gelenler önce "ben nasıl bir yere düştüm,nasıl bir kampüs burası böyle?" derler sonra zamanla anadoluhisarı ve çengelköydeki mekanlar keşfedilerek bu sorun aşılır.
  ilk bir kaç ders sırasında hocanın ne söylediğini anlamadan her kelimeyi not almaya çalışanlar yeniden öss'ye girmeyi gözden geçirir sonra kalmakta karar kılarlar.vize zamanı abwl-1 gibi kolay gelen bir dersten neden birçok kişinin kaldığı anlaşılır.sorun dersin zorluğunda değil yazdıklarınızı beğenmeyen hocalarınızdadır.nedenlerini sorduğunuzda kendi cümlelerinizi kullanın derler.kendi cümlelerinizi kullandığınızda ise aldığınız cevap yetersiz almancanızdan dolayı tanımları eksik ve hatalı yapıyorsunuzdur.
  ikinci döneminde bu durumlara alıştığınızdan dolayı okul günleri biraz daha rahat geçer.
  bölümde okurken tek teselliniz diğer işletme öğrencilerinden farklı olarak almanca okumanızın ve bölümünüzün alman destekli olmasının size bir yarar sağlayacağını umut etmenizdir.
  ne varki mezunlarımız okulu ilginç bir şekilde övmekte ve durumlarından memnun olmaktadırlar.darısı başımıza:)
 • bir zamanlarki bölüm başkanının özenle üstüne basa basa işletme enfomatiği olarak adlandırdığı bu bölümde okuyan öğrencilerin, austausch* programı vasıtasıyla almanyanın lüneburg, avusturyanın linz şehirlerindeki üniversitelere gidip resmi olarak bir dönem okuma şansları vardır. bu olay şimdilik erasmus değil kardeş üniversite kapsamı altında gerçekleşir. bu programa katılan öğrencilerden akıllı olanları linze gider ve orda da wirtschaftsinformatik bölümünde okuyacağı için yeterli sayıda ders verip geri döner. bi sonraki sene kaçırdıklarıyla beraber 18 ders almak zorunda kalmaz. lüneburg üniversitesine giden serseriler ise orda bwl öğrencisi payesi alır ve info derslerinden sadece geyik olanlarını, ya da işletme derslerinden almanyada verse bile anadoluhisarındaki hocalar tarafından sayılmama ihtimali olan bir kaç muhasebemsi dersi alabilrler.
  yine de serserilikte sınır tanımayan öğrencilerin lüneburga gidip dönmediği, ya da gidip döndüğü ve hayata sıfırdan başladığı gözlemlenmiştir.*. 6 aylık böyle bir programa katılmanın en büyük artılarından biri döndüğünde adam gibi almanca konuşabilmektir.
hesabın var mı? giriş yap