şükela:  tümü | bugün
 • jung teorisine gore bir karakter cinsi
  extroverted intuitive feeling perceiving demek oluyo
  http://www.typelogic.com/enfp.html
 • "the inspirers" da denilebilir bu personality type'a ki ben olsam derim. sen bir extroverted intuitive feeling perceiversın demekten daha kolaydır ve yanlış anlaşılmaya neden olmaz.
 • dşadönük - sezgisel - duygusal - esnek (idrak edici) kişilik tipi.. jung tipolojisinde en hayalperest, en optimist, en yaratıcı kişilik tipidir..
 • jung un tapılası insan karakteri bence gerçi var defoları pek tabii ama olsun seviniz besleyiniz
 • bu kişilik grubunda ki insanların meslek seçimi asla ve asla mühendislik olmamalıdır.enfp dediğimiz kişilik tipi yaratıcılık faktörü ağır basan bir karaktere sahip. yanlış meslek seçimiyle sosyal zekasını çürütüp bitirebilir.
 • bu gün psikoloğum sayesinde yapılan testle sahip olduğum anlaşılan karakter tipi.
  memnunum, bir süre kullanıp daha sonra bozmayı planlıyorum.

  (bkz: borderline kişilik bozukluğu)
 • ıyidir hostur da agir gelir her sey. oyle disaridan gorundugu gibi degildir.

  meslek secimi ve sosyal hayat konusunda: yaratici meslek secimleri bile cogu zaman yetersiz kalir. sonuc olarak ayni masada, ayni ofiste, ayni studyoda...
 • enfp özgür ruhtur. genelde hayatlarının partisindedirler, ama diğerlerinin aksine onlar, düpedüz heyecan ile diğerleriyle kurdukları sosyal ve duygusal bağlardan hoşlandıkları anın keyfine daha çok odaklıdır.
  sadece sosyal insan memnun ediciliklerinden ziyade enfpler, diğer bütün diplomat kuzenleri gibi sezgisel nitelikleri tarafından şekillendirilirler ve bu onlara merak ile enerji arasında çizgileri okuma şansı tanır. hayatı, her şeyin birbiriyle ilintili olduğu büyük ve karışık bir bulmaca gibi görmeye eğilimlidirler, ama analizcilerin tersine, enfpler onu bir duygu, merhamet ve mistisizm prizması aracılığıyla görürler ve her zaman daha derin manalar ararlar.
  enfpler oldukça hassas ve duygusaldır başka birinin yerine üzülüp, mutsuz olabilir, birinin canını yaktığında acıyı, hüzünü ve mutsuzluğu kendinde de hissedebilir.
 • mensubu olduğum kişilik grubu imiş. kendi özelliklerimi bana bu kadar iyi anlatabilen başka bir kaynak olmamıştı. ilgili teste ücretsiz katılmak için buyrun.
 • yeni nesil kişilik tipi kategorizasyonunda "kampanyacı"* ya da "advocate"* olarak da adlandırılabilen kompleks kişilik tipi. ismi itibariyle kulağa hoş gelmiyor başta ama çağrıştırdığı hiçbir şeyle ilgisi yok. jung temelli yaklaşımın belirleyebildiği en baba kişilik tipidir handiyse. özgürdür, ilham verir, olağanüstü derecede yaratıcı ve yetenekli olabilir. merhametli ve iyi yüreklidir. karma olarak barındırdığı birçok kişilik özelliği ile anlaşılması en güç ve anlaşılmaya en çok değecek kişilik tiplerinden biridir. infj, intj ve infp kişilik tipleriyle daha iyi anlaşması beklenir.