şükela:  tümü | bugün soru sor
 • “kampanyacı” kişiliği

  kampanyacı kişilik gerçek bir özgür ruhtur. çoğunlukla partiye hayat veren kişilerdir, ancak başkalarıyla kurdukları sosyal ve duygusal bağların tadını çıkarmaya karşın, düpedüz heyecan ve içinde bulundukları anın zevki ile daha az ilgilidirler. etkileyici, bağımsız, enerjik ve tutkulu olan nüfusun bu %7’lik kısmının tavizleri, herhangi bir kalabalıkta kolaylıkla hissedilir.

  (bkz: enfp-a)
 • "...
  kampanyacı kişilikler dikkatli olmalıdır, ancak sezgiselliğe çok fazla bel bağlarlarsa, bir arkadaşın motivasyonlarını çok fazla varsayar veya umarlarsa, sinyalleri yanlış okuyabilirler ve daha net bir yaklaşımın basit hale getirebileceği planları hüsrana uğratabilirler. bu tarz sosyal stresler, bu uyuma odaklı kişilik tipinin uykularını kaçıran yersiz korkulardır. kampanyacılar oldukça duygusal ve hassastırlar ve birilerinin ayağına bastıklarında, acısını her iki taraf da hisseder.
  kampanyacılar kendilerine gerçekten de doğru gözükebilecek bir şey bulmadan önce sosyal ilişkileri, duyguları ve fikirleri keşfetmek için oldukça fazla zaman harcarlar. ancak en sonunda dünyadaki yerlerini bulduklarında, hayal dünyaları, empatileri ve cesaretlerinin harikulade sonuçlar üretmesi muhtemeldir."
  kaynak:
  enfp-kişiliği
  kişilik testi türkçeleştirilmiş. sonuç yine aynı çıktı tabii ki*.
  kişilik testi
  p.s. sol frame'de infpli entryler görüp fena hâlde özendim. aylaaar sonra yeniden test yaptım* *