şükela:  tümü | bugün soru sor
 • engelle, başlıklarını engelle diye okunan telaşlı yazar bakınızı.
 • ikisinin birlesmesi sonucu olusacak gozden irak olsun butonuyla sozlukle ilgili isteklerden en kiymetlisi.
 • bu akşam başta suriyeliler, adalet yürüyüşü ve chp ile ilgili olmak üzere talimatla aldıkları kare kök 2 iq ürünü büyük resim analizlerini döken maaşlı arapperest çomarlar olmak üzere, birçok sığıra uyguladığım sözlük güzelliği. mis gibi oldu ilgili başlıklar. tavsiye ederim. hatta bunlar tek tuş olsun mesela.
 • (bkz: detan ultra sinek kovan)

  ikisi de aynı şekilde çalışıyor. mevcut sineklerden kurtuluyorsun ama sürekli yenisi geldiğinden tam çözüm sağlamıyor.
 • muhtemelen bu seçim sürecinde çokça kullanılacak kombinasyon.
 • karşıt görüşlere takatsiz yazar hezeyanı, özellikle muhalif görüştekilerin sözlük ortamında kendilerine vurduğu en ağır darbe.

  şöyle ki günümüzde ne zaman ki birisi şöyle ya da böyle bir şekilde fikir ayrılığı olan bir fikir konusunda bir görüşü destekler veya eleştirirse karşıt görüşteki insanlar zerre argüman üretmeden bu iki bkz. ike karşılık vermekte.

  bu durum neden önemli: aktroll başlığı (ona da kim karar veriyorsa) olsun, olmasın eğer biri ortaya atılan, argümanlar sunulan bir entryi tek bir karşılık vermeden bu "ikileme" ile gömmeye çalışırsa alacağı tek tepki, "karşıt görüşlere saygısızlığı" üzerine olur. yapılan hareketin günlük hayattaki karşılığı çünkü yüz yüze iken -atıyorum gündemden örnekler verelim- akp şunu iyi yaptı vs. dediğinde "hassiktir oradan beyinsiz piç" deyip çekip gitmektir. siz hayatınızda, size "sen yanlışsın" diyen kaç insana karşı fikrinizi savundunuz veya savunmadınız? bakın, "şu şu sebeplerden ötürü sana katılmıyorum" değil, "sen yanlışsın". böyle bir durumda en azından argümanlar sunulana kadar kendi görüşünüzü sorgulamazsınız çünkü argüman yoktur ki ortada sizin görüşünüze karşı. e haliyle bu tepkiyi verince karşınızdaki kişiden sizi anlamasını nasıl bekleyebilirsiniz?

  hani hep diyorsunuz ya, "bu iktidar halkı hep ikiye bölüyor" diye, e sizin yaptığınız ne? elinize bir bıçak da siz almış "dur öteki ucundan da ben keseyim" diyorsunuz.

  ekşisözlük'ün günümüzde insanlar için bir wikipedia olduğunu, bazı insanların kendi görüşlerine sahip olmayıp buradaki yazanları fikir olarak kabul ettiklerini veya kendi görüşlerinin argümanlarını buradan edindiğini unutmamak gerekir burada yazarken. hal bu iken her başlığa "engelle başlıklarını engelle" yazan kesim zahmet edip önceden kenara attığı ve ortaya atılan tezin antitezinin bkz.'ını verse klavye üzerindeki eliniz çok mu yorulur? her halükarda bir bkz. verecekseniz işe yarar bir bkz. verin de insanlar tarafından görüşünüz ve şahsınız biraz saygı görsün arkadaşlar.

  edit: düzenleme
 • evet insanlar kabullenmek istemedikleri bir durumla veya sözle karşılaşınca kaçma eğilimi gösterirler. ama asıl mesele karşındaki insanın "insan gibi", mantıklı ve aklın süzgecinden geçirerek düşündüklerini paylaşması ve mantıklı olana hak vermesidir.
  baktınız bu kriterlerden hiç birine karşılık alamıyorsunuz; "olmayan beynini sikeyim" denildikten sonra, bahsi geçen bu iki butona seri şekilde basarak beyinsiz ve yavşak orospu çocuklarından hızla kurtulabilirsiniz.
 • bunu her gördüğüm entry'de basıyorum kahkahayi. aklıma sinirden tansiyonu düşmüş, bileklerine kolanya sürülen 60 üstü bir kadın geliyor. ilginç.
 • başına seri eksile yazıp uyguladığım muhteşem olay
 • bunu yazanı engelliyorum. inanılmaz derecede salakça. eğer engelleyeceksen ve trollün dikkat çekmesinden rahatsızsan engelleyeceğini iddia ettiğin o başlığa neden yazıyorsun? ben cevap vereyim favori kasmak için. troller kendilerine öfkeli egomanyaklar tarafından yaratılıyor.