• ikisinin birlesmesi sonucu olusacak gozden irak olsun butonuyla sozlukle ilgili isteklerden en kiymetlisi.
  • bu akşam başta suriyeliler, adalet yürüyüşü ve chp ile ilgili olmak üzere talimatla aldıkları kare kök 2 iq ürünü büyük resim analizlerini döken maaşlı arapperest çomarlar olmak üzere, birçok sığıra uyguladığım sözlük güzelliği. mis gibi oldu ilgili başlıklar. tavsiye ederim. hatta bunlar tek tuş olsun mesela.
  • (bkz: detan ultra sinek kovan)

ikisi de aynı şekilde çalışıyor. mevcut sineklerden kurtuluyorsun ama sürekli yenisi geldiğinden tam çözüm sağlamıyor.
  • muhtemelen bu seçim sürecinde çokça kullanılacak kombinasyon.
  • karşıt görüşlere takatsiz yazar hezeyanı, özellikle muhalif görüştekilerin sözlük ortamında kendilerine vurduğu en ağır darbe.

şöyle ki günümüzde ne zaman ki birisi şöyle ya da böyle bir şekilde fikir ayrılığı olan bir fikir konusunda bir görüşü destekler veya eleştirirse karşıt görüşteki insanlar zerre argüman üretmeden bu iki bkz. ile karşılık vermekte.

bu durum neden önemli: aktroll başlığı (ona da kim karar veriyorsa) olsun, olmasın eğer biri ortaya atılan, argümanlar sunulan bir entryi tek bir karşılık vermeden bu "ikileme" ile gömmeye çalışırsa alacağı tek tepki, "karşıt görüşlere saygısızlığı" üzerine olur. yapılan hareketin günlük hayattaki karşılığı çünkü yüz yüze iken -atıyorum gündemden örnekler verelim- akp şunu iyi yaptı vs. dediğinde "hassiktir oradan beyinsiz piç" deyip çekip gitmektir. siz hayatınızda, size "sen yanlışsın" diyen kaç insana karşı fikrinizi savundunuz veya savunmadınız? bakın, "şu şu sebeplerden ötürü sana katılmıyorum" değil, "sen yanlışsın". böyle bir durumda en azından argümanlar sunulana kadar kendi görüşünüzü sorgulamazsınız çünkü argüman yoktur ki ortada sizin görüşünüze karşı. e haliyle bu tepkiyi verince karşınızdaki kişiden sizi anlamasını nasıl bekleyebilirsiniz?

hani hep diyorsunuz ya, "bu iktidar halkı hep ikiye bölüyor" diye, e sizin yaptığınız ne? elinize bir bıçak da siz almış "dur öteki ucundan da ben keseyim" diyorsunuz.

ekşisözlük'ün günümüzde insanlar için bir wikipedia olduğunu, bazı insanların kendi görüşlerine sahip olmayıp buradaki yazanları fikir olarak kabul ettiklerini veya kendi görüşlerinin argümanlarını buradan edindiğini unutmamak gerekir burada yazarken. hal bu iken her başlığa "engelle başlıklarını engelle" yazan kesim zahmet edip önceden kenara attığı ve ortaya atılan tezin antitezinin bkz.'ını verse klavye üzerindeki eliniz çok mu yorulur? her halükarda bir bkz. verecekseniz işe yarar bir bkz. verin de insanlar tarafından görüşünüz ve şahsınız biraz saygı görsün arkadaşlar.

çok sonradan gelen edit: imla
  • bunu her gördüğüm entry'de basıyorum kahkahayi. aklıma sinirden tansiyonu düşmüş, bileklerine kolanya sürülen 60 üstü bir kadın geliyor. ilginç.
  • başına seri eksile yazıp uyguladığım muhteşem olay
  • tam bir gerizekalı, kafatasçı, tahammülsüz, muhtemelen -30 yaşlarında, neyi savunduğu hakkında akademik, tarihsel bir bilgi sahibi olmadığına emin olduğum, yobaz tanımını sık sık kullansa da kendisinin de yobaz tanımına tıpatıp uyduğunun farkında dahi olamayacak aptalların sıklıkla kullandığı bkz türü.
  • sadece 1-2 saatinizi ayırıp sözlüğü daha okunur hale getirebilecek fasilite.

kendi kullandığım tarif: özellikle malum partinin trollerinin açtığı başlıkları 30sn içinde sol frameden buluyorum, profiline girip engelle başlık engelle işini hallediyorum. sonra o kişinin girdiği troll entryleri beğenenlere tıklayıp, her birini yeni sekmede açıp bu işlemi tekrar ediyorum.

ilk etapta 1-2 saat kadar bir vakit alabiliyor ancak sonrasında gelen ekşi sözlüğün eski haline dönmüş gibi olması duygusu buna fazlasıyla değiyor. akabinde gün aşırı gözünüze çarpan trollere arada bir tıklayıp hızlıca bu işlemi yaptığınızda gerçekten okunabilir bir sözlük elde ediyorsunuz.

not: parti trollerinin açtığı başlıklara ek olarak, başı açık veren veren kız, başı kapalı veren kız, fenerin cinconu sikmesi vs gibi başlıklara da aynı tarifi uyguluyorum. alabildiğince de genişletebilirsiniz listeyi. şu an heralde binlerce dallamanın başlıklarını görmüyorum ve çok mutluyum, tavsiye ederim efenim.
hesabın var mı? giriş yap