• hayır bir de engelliyorsan engelle niye bunu duyurma ihtiyacı hissediyorsun. dünyanın en gereksiz insanı sensin, hiç kusura bakma. sanki çok umrumda senin beni engellemen.
  • sorgusuz sualsiz engellediğim tiptir. kendisi ne bok yerse yesin ama diğer insanları manipüle etme hakkını sana kim veriyor?

herkes seninle aynı görüşe ve aynı zevke mi sahip olsun istiyorsun? sen engellediysen olay bitmiştir, diğer insanları nasıl yönlendirebilirsin? sorsan herkes özgürlük savaşçısı zaten.
  • (bkz: engelle geç)

internet harika bir mecra. sen de onu engelle.

o seni görmesin.

sen de onu görme.

keşke gerçek hayatta da böyle olabilse.
  • sözlüğün en itici güruhu.

çoğunlukla özgürlükçü olduğunu söyleyen ve zanneden yazarlar tarafından yazılıyor bu. sansür kültürüne karşıdır sorsan bir de. kendi hoşuna gitmeyeni sansürlemeyi hak görüyor, bir de marifetmiş gibi söylüyor ki sansürlediği kişinin arkasına bir hedef tahtası bırakıveriyor başkaları da sansürlesin diye.
  • ne vakit denk gelsem engellediğim yazar modelidir. troll başlıklarına katkıda bulunduklarının farkında bile olmayacak denli ahmaklar.
  • nefret edilesi.
  • "beyinlerimiz savaşsın isterdim ama görüyorum ki silahsızsınız" sözündeki silah karşıtı insandır.
  • bu aralar cidden göze batan tip. güzelce cevap vermek yerine çareyi engellemekte bulurlar. engellediğini duyurması da ayrı bir olay zaten.
  • tamamen asılsız, hiçbir bilgiye dayanmadan, çamurca, adice, sırf bir kesmi sinirlendirmek amacıyla yazacaksın.. sonra engellenince de rerörö yapacaksın.

şu başlığa hepiniz gelin yazın da bizi uğraştırmayın. burdan engelleyip geçelim.

bugün yine iyi engelledik şükür.
  • aktrollerin çok ağrına giden bir şey yapan genellikle zeki tiptir.
hesabın var mı? giriş yap