şükela:  tümü | bugün
  • kesinlikle muhalif seslere, kendi fikrine karşı fikirlere dayanamayan tiplerin psikolojik olarak rahatlama hissetmesini sağlayan bu (bkz: engelle geç) diyen yazarların engellenmesi gerekliliğidir.

neden mi ? bu insanlar bizim ülkede şu an yaşadığımız bir tartışma ortamını doğal olarak kabul edemeyen karşı fikirlere empati kuramayan yarı-cahil ve cahil insanlardır ondan.

neden mi ? çünkü bu tip adamlar tek tip yazar ve gazete okur. kendi fikirleriyle çatışan uyuşmayan bilgi yazıları okumaz. sonra gel de bu tiplerle anlayışlı bir halk oluştur.
  • yazar kendisinden bahsediyorsa başka, diğer bir yazarı kastediyorsa başka anlamlara sahip eylem.

danla biliç meselesinde ben de "ekleyin beni listeye" diye birden fazla entry girdim. ama listeler oluşturup "bunları engelleyin" demek çok başka.

şimdi düşündüm de ben bir kez yaptım. birine sinir olduğum, başlığında başkaları da yazdığı için ben de 'bkz: engelle' yazdım başlığına. ama hatalı olduğunu düşünüyorum şu an.

tek tip gazete, tek tip fikir meselesine gelecek olursak. bence çok abartıyorsunuz. sadece sinir olup, hıncını almak için yapıyor insanlar. inanın kimse çok derin düşünmüyor.