şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: block)
 • (bkz: mani olmak)
 • bir süreliğine olaylara karşı durmanızı, belki de nefes almanızı sağlar sadece bir süre... daha sonra hayat; engelli kaldırmanızla yeniden ve eskiden daha hızlı ilerlemeye başlar...
 • çevre hareketinde değerli bir geleneğe sahip olan bir doğrudan eylem tarzı.

  bu tür eylemlerin merkezindeki düşünce, karşı çıkılan sürece dahil olanları engellemek ya da sürecin işlerliğini bozmaktır. kullanılan taktikler arasında yol kapatmalar, bina işgalleri gibi çeşitli sivil itaatsizlik türleri vardır. genelde yaşlı ormanların yakılmasına ve yol yapımlarına karşı uygulanır.

  earth first ve earth liberation front gibi gruplar yaratıcılığı gittikçe artan taktikler uygulamaktadır: kendilerini güçlü kilitlerle ağır makinelere kilitlemek, istimlak edilen evlerin odalarına çimentolamak, önerilen yol güzergahındaki ağaçlara ev yapmak, buldozerlerin önünde ve içinde oturmak.
 • öksemek.
  suyun akışını yavaşlatmakla ilgili eşdeğeri büğezemek.
  suyu göl haline getirmek, önüne bent kurmak ise büğemek.
 • eski sevgilinin instagramdan silmesi, hoslanılan kızın instagramdan engellemesi vb. bircok hadiseyi gordum ama eski sevgilimin yeni sevgilisinin beni engellemesini ilk defa gordum. oglum tamam korkuyorsun anladım, silmeni de anladım da zaten dovecek olsam karsına cıkarım instagramdan dovecek degilim ya engellemek fazla cocukca degil mi ? en son msn'de falan yapıyorduk boyle seyler. adam olsan zaten karsıma cıkar konusurdun durum boyle boyle diye, yolunu kendin sectin.
 • birini whatsaap, telefon ve diğer yerlerden engelleyince hayatınızdan çıkarmadığınızı bilmelisiniz. bu sizi çocuk ve komik yapıyor. bir insan bir hayattan böyle çıkartılmaz. bunu öğrenmeniz sizi yüceltir.
 • sözlükte, entrylerini görmek istemediğiniz bir yazara yapılan bir işlem galiba.. galiba diyorum çünkü buralar dutlukken biz bunu "mal" listesine alarak yapıyorduk. mallara eklerdin, görmezdin falan..

  o değil de bu basit işlemi sanki karşı tarafa çok büyük bir acı verecekmiş gibi mesajla bildirinler var ya, ona hastayım.. adam/kadın mesaj atmış, yazdığım bir entry üzerine "engellendin" demiş bir de... iyi de baba sen kimsin, niye dert ediyoruz senin engellenmeni veya sen niye böyle bir fikre kapıldın..lan şu sözlükte 14.yılımı doldurdum, bu kadar iplesem yazı yazmam zaten ibiş..o değil de nickini hiç hatırlamıyorum bile...nasıl bir oksijen kaynağı var, kafada de yapıyorsa artık.. hadi bas git, naş..