şükela:  tümü | bugün
  • işte bütün mesele budur.
  • yazar engellemek diye başlık ararken burayı buldum. buraya yazayım bari meramımı.

ikilemde kaldığım durumdur. taze örnek vermek gerekirse. biri başlık açmış 'yılbaşı kutlamak yasaklansın' diye. kendinden olmayan düşünceyi hiçe sayarak, kendi düşüncesini zorla dayatma yolunda fikir beyan etmiş.

engelledim hemen. haliyle ben engelledim diye o fikir kaybolmadı. sadece ben görmezden geldim. iyiymiş amk işine gelmeyince sende aynını yap. yoksay, sinsice çektiğin duvarın arkasında mutlu mesut yaşa. ( evet kendimle tartışıyorum)

halbuki ben sözlüğe ilk geldiğimde - lan ne değişik kafalar varmış, burası harika bir yer, ben de burada olmalıyım diye gelmiştim.

bu durumda ne yapıyoruz? engellemiyoruz. bu başlığa fikir sıçacağımıza söz konusu başlığa gidip, yazarın ağzına ...
  • kendi içinde dereceleri olan durumdur.

mesela terörist ve sevicilerini ayırt edebileceğiniz başlıklar vardır. benim bu; yok yere hacim kaplayan, fazladan bir nefes almasına bile tahammül edemediğim, yaratıklara ve düşüncelerine tahammülüm olmadığından direkt engelliyorum. bu konu özgür düşünce sınırlarınmın içinde yer almıyor.

diğer grup ise popi olmak için sürekli başlık açan, ak trolllüğü mide bulandırmış vasıfsızlardan oluşur. bunların da sadece başlıklarını engelliyorum.

gördüğünüz gibi sözlük içinde sizi bilgiden yoksun bırakacak engelleme dereceleri değiller. kaybınız yok, kafanız rahat. oh mis!
  • bir ihtimal daha var o da takip etmek mi dersin.