şükela:  tümü | bugün
  • sözlükteki bug'lardan biridir. az önce fark ettim: engellediğim bir yazarın bol favori alan entry'lerinden biri, anasayfadaki "popüler entry'ler" sıralamasının başında yer alıyordu.

gerçi engellenen yazarın başlıklarının bile görünmemesi lazım ama, o olmasa bile buna "yetmez ama evet" derim.

şimdiden not: kabul, ufacık bir bug. dertli düğmeyi hatırlatacak kadar ufak da değil ama.
  • yazarı engellediğinde, sözlükten uçurduğunu/uçurulduğunu sanan suser beyanatı.
    popüler entarile bakmayarak sorunu çözebilirsiniz sevgili suser.

(bkz: yav bu sözlükçüler size ne etti?)
  • az önce başıma gelen ve kudurmama sebep olan bug mı diyeyim artık yoksa başka bir şey mi bilemiyorum.

bir sürü cumhuriyet, atatürk düşmanı aktroll orospu çocuklarını itinayla engelleyip sözlüğü daha okunur bir şekle sokmaya çalışıyoruz kendimizce zaten. az önce bir atatürk düşmanı orospu çocuğunun diğer entrylerine de göz gezdirip tam engellemeye karar vermiştim ki adam zaten engellenmiş listemde duruyor. anasını siktiklerimi engellememize rağmen kurtulamıyor muyuz şimdi?

modlar buna bir baksın rica ediyorum.
  • saçmalıktır. bir an evvel çözülmesi gerekir.

öncelikle engellemek bir hakaret biçimi değil benim için. muhakkak ki engelli listemin takriben %90'ını vitaminsizler oluşturuyor ancak bunun dışında, %10 gibi bir oranda, ortak ilgi alanım olmayan yazarlar da dahil engelli listeme. bunun sebebi, belirttiğim gibi, ortak bir şey paylaşmıyor olmamız.

mesela çocuk format dahilinde, düzgün düzgün yazmış. afedersiniz beşiktaş'lı. aralarında anlaşıyorlar mıdır, nedir, her gün debede bir beşiktaşlı var zaten. giriyorum şahsın profiline, komple futbol. ben futbol takip etmeyi bırakalı 15 seneden fazla oldu. takip ederken de fanatik değildim. bu kimse bana ne katar? hiç bir şey. sadece kalabalık yaratıyor, ben de engelliyorum.

bir de romica tipli arkadaşlar var. güzel güzel yazıyorlar, kendilerine bir yol tutturmuş - gidiyorlar. hayırlı işler diliyorum kendilerine lakin beni bayıyor bu tarz yazılar. laf aramızda, kurmaca olduğu pek belli. "güzel kurmaca" diyorlar lakin, kısacık kurmacada ne kadar çaktırabilirsin ki salladığını? neyse, engelledim söz konusu yazarı lakin ana sayfamda, günde on entrysini okuyorum ister - istemez. tekrar edeyim, kendisiyle bir sorunum yok. uçurulmasını falan düşünmem bile. bir renktir. bana hitap eden bir renk değil sadece.

vitaminsizler de var tabii dediğim gibi. sürekli @2'cilik oynayan zavallılardan bahsediyorum. bunlar da debe'ye giriyor maalesef. bakıyorsun profiline, komple bkz ile dolu - saçma sapan bir oluşum. engelliyorum, kurtuluyorum. görmeyeyim ben bunun debelerini, neden görmek zorundayım?

sözlük buna el atmalı. ben kendime göre - kişiselleştirilmiş bir sözlük oluşturdum engelleye engelleye. bunu bana sağlaman gerek. bu arkadaşların debe'lerini ana sayfamda görmeyeyim ben.
  • başlığı açmış okurken bir de diyorum şukela modda bakayım, ama engellediğim yazarların entryleri de karışıyor içine. ne anladım ki bu işten? yazmayı kestik artık şurda, okurluktan da soğudum sözlük. iğrenç leş bir yer oldu çıktı.