• engellenen yazarlar için bir çözüm önerisi sunmak için başlığı açmak istedim.
    misal ben x yazarı z fikrinden ötürü beğenmedim ve engelledim, artık görmüyorum ben rahatım ama engellediğim yazar hala sözlükte yazıyor. yanlış anlama olmasın elbette burada “ben belirleyici kişiyim” demiyorum zaten haddime değildir.
    fakat şu yapılamaz mı;
    eğer bir yazar aynı gün içerisinde defalarca engelleniyor ve bu engelleme hemen her yazısı ardından gerçekleştiriliyorsa o yazarda sizce de bir sorun yok mudur?

karşıt düşünce, fikir beyan etme, düşünceyi yazıya dökme başka bir şey. topluma rahatsızlık veren açıklamalarda bulunmak başka bir şey. benim esas değinmek istediğim tam olarak ikinci söylemim oluyor.

fikri, düşüncesi, yaşamı, inancı veya inançsızlığı ne olursa olsun farketmez. bunu tüm yazarlar ve çaylaklar yapabilir, yazarın kaderini tayin edebilir. eğer bir yazar belli yüzde oranında genel olarak çaylak ve yazarlardan “engelle” yaptırımı ile karşılaşıyorsa o yazarın bir süre dinlenmesi gerektiğine inanıyorum. bu yanlış hatırlamıyorsam lanetli yaptırımı oluyor.

eğer yazar ve çaylaklar tarafından sözlük üstünde emek verilerek yazı yazılıyor ve buraya destek sağlanıyorsa tüm yazarların/çaylakların bir biri hakkında oylama yapabilip söz sahibi olmasının yanlış olmadığını ve son derece adil bir uygulama olacağına inanıyorum.

ayrıca aynı yazarların cezalı geçirdikleri süre sonrasında en az 10-15 gün daha başlık açması engellenmeli. bir gün içerisinde girebileceğin entry sayısı sınırlı hale getirilmeli.

son kez belirtmek isterim ki bu her kesimi kapsayan, her düşünceye hitap eden ve “rahatsızlık uyandıran yazı sahiplerine” karşı alınacak demokratik bir çözüm yoludur.
    katılır veya katılmazsınız, benim çözüm önerim budur ve tüm geliştirmelere veya fikirlere açık halde yazılmıştır.
hesabın var mı? giriş yap