şükela:  tümü | bugün
  • karakter sınırı olmasa
    engelli aracı alabilmek için akraba evliliği yapmak
    olacak başlık.

doğru yatırımdır.

bazı kuş beyinsizler için illa açıklama yapmak gerekiyor demek ki.

öncelikle: ironiyi anlamayan nesle aşina değilim

bak ne demiş nihat parasayar

bu başlıktan engellileri aşağılama hor görme vb anlam çıkaran insanlara da düşünme organı olarak oturma organını kullanmamalarını tavsiye ediyorum.

ne diyor başlık; akraba evliliği yaparsan engelli bir çocuk sahibi olabilirsin. yapma!

sözlüğün zeka seviyesinin bu kadar düştüğünü bilmiyorduk. öğrenmiş olduk.
  • insanları böyle saçma şeyler yapmaya iten vergi sisteminin suçudur.
  • iğrenç ötesi başlık.

bu başlığın bir engelliyi veya engelli ailesini rahatsız edebileceğini düşünmez misiniz hiç. ayıp.
  • engelli aracının hangi şartlarda alındığını bilmeyen bir zihinsel engelli tarafından açılmış başlıktır.

sanırım ötv indirimli engelli aracından bahsetmek istemiş ama onun şartları arasında ilk sırada ortopedik engel bulunmakta. akraba evliliklerinde genelde ortopedik engel son sıradaki engel grubu.

insan bir şey saçmalamadan iki satır yazı okur amk.

edit : imla (teşekkürler kaboa)
  • akraba evliliği sonucunda akli melekelerinden bir kısmını kaybetmiş bir yazarın önerisidir.

%52 işgücü kaybım var, işitme engelliyim.

yaşadığım sıkıntıları, iletişim problemlerini tek tek anlatmama gerek yok.

hal böyle iken 3-5 kuruş için insanın herhangi bir uzvunun kaybını kabulleneceğini daha ötesi 3-5 kuruş için çocuğunu hayat boyu sürecek bir ızdıraba sürükleyeceğini düşünebilmek için ahmaktan öte olmak gerekiyor.

troll olmanın da bir izzeti nefsi olmalı...
  • (bkz: yaran başlıklar)

of, ota boka da duyar kasmayın be. engelli ailesi okursa ne hissedermiş... yaptığın her espride birileri alınıp bozulabilir zaten, böyle düşünürsen mizahı kafese hapsedersin. kara mizahı rick and morty yapınca wow, sözlükte yapılınca auuu.. de hadi git misvak oku.

edit: öküzün teki de mesaj atmış bak aynen yapıştırıyorum ki herkes benim ne boktan bir adam olduğumu görsün:

>> her boka duyar kasmayın ne demek lan. engellilerden bahsediyorsun. sikik sikik yazılar yazma amına koyduğumun ergeni. <<

akraba evliliğinin doğacak çocuk üzerindeki muhtemel olumsuz etkileri yıllardır bas bas bağırılarak anlatılsa da bu ülkede kuzenini sikmekte beis görmeyen milyonlarca insan yaşıyor. bak, milyonlarca diyorum. bu başlıkta engelli bireylerle ilgili en ufak bir aşağılama yok. akraba evliliğinin zararlarını zerre umursamayan bir türk vatandaşının aklından geçebilecek bir çakallık örneği var. kara mizahın dibi var amk dibi!

hala kalkmış bana ikinci mesajında "çocuğun kolsuz doğsa görürüm ben senin amcık ağzını" diye küfür etmiş herif bana. yahu, ben ne anlatıyoruuum, herif hala neyin derdinde... neyse, allah kimseye böyle dert vermesin. engelli yaşam gerçekten zor, hem birey için, hem de yakınları için. ama böyle sığırlara laf anlatmak da bir o kadar sabır imtihanı oluyor bazen.

- bir yakınımın kızı çocukken traktörün pulluğuna kolunu kaptırdı, şu an bir kolu protez.
    - bir başka yakınım kaza sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum kaldı.
    - bir başka yakınım kimya mühendisi ve hamileliği süresince laboratuvarda çalışmaya devam etti. neticede çocuğunda gelişim bozuklukları ve cücelik ortaya çıktı.

bu yukarıdaki üç örnek direkt olarak özel yaşamımdan verdiğim örnekler. ve şu başlık hiçbirine ofansif gelmez. duyar kasmak, sapla samanı birbirine karıştırmaktan ileri geliyor. sanki adam genel olarak engellileri aşağılayan bir başlık açmış gibi "iğrenç başlık! engelli yakınları bu başlığı okusa rahatsız olur!" diye feveran etmek çok saçma. başlık da son derece başarılı.

tekrar söylüyorum: ota boka duyar kasmayın.
  • duyar kasmazsa ölecek hastalığından muzdarip yazarlar tarafından eleştirilen başlık.
  • (bkz: engelle) *
  • (bkz: yarmayan başlıklar)

bazı şeylerin şakası olmaz, derinden üzer, kalp kırar.
  • akraba evliligi yapmayin. evlatlariniz engelli olabilir demek istemis yazar burda.