şükela:  tümü | bugün soru sor
  • komşusunun köpeği kedisini yerken çaresizce ağlayan kadına zulmeden pitbulldur.

+21

https://www.liveleak.com/view?t=arrkx_1524714290

+21
  • izlemedim, mutluyum.

edit: izledim, izlemeyin. hakikaten bu pitbullları da, sahiplerini de kısırlaştırmak lazım.
  • öldürdüğü pisicikten ufak ısırıklar alırken tatlı tatlı kuyruğunu sallayan pitbulldur.
  • 3 yıl yaşlandım şerefsizim. izlemeyin.
  • oldu amına koyayım fil falan besleyelim evleri yıka yıka yürüsün madem. fil yani sonuçta bu, doğasında yürümek var niye önüne ev diktiyseniz artık.

edit: bu açıklamayı yapmayı pek istememiştim ama bir üstteki arkadaşın yazısını sildiğini fark ettim. köpeğin bu davranışını savunan bir açıklaması vardı. buna istinaden içimden gelerek bunu belirttim. hayvanlığın sınırlarını bilemediğimizden dolayı medeniyet adında bir çatı inşa ettik. latince'de dome türkçe'de kubbe demektir, domestik ise bu kubbenin altında barınmaya elverişli anlamına da gelir, türkçesi evcil. ben açıkçası köpeğin davranışını bu medeniyet çatısının altına hiç uygun görmedim, görebilen var mı bilmiyorum. eğer bir hayvanın doğal davranışlarını savunmak istiyorsak bunun yeri bu yapay kubbenin altı değildir. çünkü bu kubbenin altında o köpeğe her gün mama üretebilecek araçlarımız halihazırda zaten mevcuttur.

ayrıca kadının psikolojisi zaten gidik bir de bu olay iyice tuz biber olmuş anladığım kadarıyla. hiç bir savunulacak tarafı yok, aynı şekilde o köpeği de bir ayı parçalayabilirdi ve o köpeğin sahibi de benzer bir travma yaşayabilirdi. biz buna benzer şeyler yaşamak ve olağan hale getirmek istemiyoruz hepsi bu. yaşamak isteyen için ormanlar hala yerinde duruyor.
  • film sahnesi gibi resmen, pitbull dönüp kanlar içindeki ağzını gösterecek zannettim.
    ebenin amı dedirten olaydır.
  • iştahlı p.zevenk kadın ve kediye üzüldüm.
  • dünya üzerindeki tüm pit bullların öldürülüp, soylarının kurutulması gerek.
    onları besleyen, satan, yetiştiren kişilerin de ağır hapis cezalarına çarptırılmaları lazım

bu canavalardan başka türlü kurtuluş yok
  • neden pitbull beslenmemesi ve bu hayvanların toplumdan izole edilmesi gerektiğinin açıklaması mahiyetinde olan videodur.

bu hayvanlar sivil insanların giremediği, doğal, oldukça geniş, yeşil ve çevresi duvarlar ile çevrili özel alanlarda, bu hayvanların bakımından sorumlu, zırhlı giyinen profesyonel kişilerin gözetimi altında yaşatılmalı, aksi takdirde pitbull'ların topluma karışmalarının her türden canlı yaşamı için büyük bir risk teşkil ettiği gayet ortada. siz savunmasız bir şekilde sokakta yürürken üzerinize doğru, yahut 2-3 yaşında çocuğunuza doğru saldırdığını varsayalım şu hayvanın ne yapabilirsiniz? çocuğunuzun ve sizin hayatta kalma şansınız oldukça düşük tck'da da bu hayvanları beslemenin ağır cezai yaptırımı olmasi gerekiyor, çünkü kontrolsüz ve tamamen vahşi olmasi için genleri degistirilerek labaratuvar ortamında üretilmiş yapay bir canavar bu, dolayısıyla nasıl ki ruhsatsız silah taşimak bir suçsa pitbull beslemek de bir suç olmalı, çünkü pitbull denilen yaratık silahtan bile daha tehlikeli bir canlı, silahın kontrolü sende, fakat pitbull'un kontrolü sende degil hatta bırak kontrolünün sende olmasını seni ,yani besleyen kişiyi (sahibini) bile paramparça etme tehlikesi var. iste bu yüzden pitbull beslemek yasak olmalı ve bahsettigim gibi özel alanlarda yaşatılmalı, ve sayılarının çok çok aza indirgenmesi için üremeleri kontrollü olarak minimuma indirilmeli.

not : bir köpek sever olarak yazıyorum bunları.

not 2: videoyu izlemedim.