şükela:  tümü | bugün soru sor
  • onemli edit: (bkz: #84362181)

merhaba ahali.

son çarem olarak buraya yazıyorum. uzun süredir kullanmıyorum sözlüğü. kimsenin de bir şey kaybetmediğine eminim. bunu yazarak kuralları ihlal mi ediyorum ne yapıyorum bilmiyorum. sadece yardım istiyorum.

geçtiğimiz günlerde bir sayfa aracılığıyla tek gözü kapanmış bir yavru tekirden haberdar oldum. durumunun iyi olduğu söylendi, ameliyat sonrası oturduğum sitenin bahçesinde bakabilirim düşüncesiyle aldım. fakat kedi bahsedilenden, fotoğraftan daha kötü durumdaydı. bugün tek gözü alındı, kulaklarındaki enfeksiyon temizleniyor. az duyma ve diğer gözünde de görme kaybı olma ihtimali var. veteriner bu kaybın çok az olacağı, evde sorun yasamayacagi dusuncesinde. oldukça uysal, dokunduğunuz an mırlamaya başlıyor, tırnak çıkarmıyor, çok sıcakkanlı yaklaşık 3 aylık bir yavru. dışarıda yaşama ihtimali göz önünde bulundurulmuş ve narkoz etkisi altındayken kısırlaştırılmış. bundan operasyon sonrasında haberim oldu, güvendiğim bir hekim olduğu için itiraz edemedim. ilk iç/dış parazit aşıları tamamlandı. kuru/yas mama yiyor. kum terbiyesi kismi ise en kolayi, kendine gelsin ogrenecek. uzun yumusak tuylu bir bebek. caninin acisina ragmen aglamiyor, cok sakin.

evimin koşulları ve kendi kedimin de olması sebebiyle sahiplenemiyorum. geçici yuva olma durumum ise bu hafta sonlanacak çünkü şehir dışına çıkmak durumundayım, öğrenciyimailemin yanına götürme şansım yok, aile içindeki bireylerde de engel durumu söz konusu yoksa asla bırakmazdım. kuşadası gibi küçük bir yerde ikamet ediyorum, bırakacak kimsem de yok yanımda da götüremiyorum. karşıma çıkan her yere yazdım, bilgilerimi bıraktım fakat dönüş olmadı. bu durumda çok fazla sahipsiz canın olduğunun farkındayım ama iki farklı engel durumu olması onu biraz daha özel yapıyor. sokağa bırakmak ölüme terk etmek demek. cins kedi olsaydı çoktan bir evde yer açılırdı biliyorum. bu gerçek daha da canımı acıtıyor.

aydın ve çevresindeki illere kendim getireceğim. hatta ıstanbul' a da getirebilirim. ilk 10 kg kumunu da hediye etmek istiyorum. kalıcı/geçici tüm yuva tekliflerine açığım.

belki keyfinizi kaçırdım ama başka şansım yok. lütfen bu yavruya yardım edin. elimden ne yazık ki gelen hiçbir şey yok. fotoğrafını aşağıya bırakıyorum. şimdilik bunu çekebildim hala narkoz etkisinde. lütfen yardımcı olamıyorsanız da paylaşın, gündemde tutalım. şimdiden çok teşekkür ediyorum.

[https://i.hizliresim.com/9ar7pr.jpg tıklayalım.

edit: yavrumuz yeni yuvasina kavusmak icin yola cikti. umarim daha guzel haberlerini alacagiz. yeni ailesini ıstanbul' da bulacagi varmis demek ki. ılgilenen herkese tesekkur ederim. bir puruz cikmayacagini umuyorum. herkese sevgiler, saygilar.
  • aydın ve çevresinde evine mini mini bir yavru katacak güzel aileler vardır ve bu çağırıyı duyacaklardır diyorum.
  • pençesiyle göz dağı veren kedi.
  • gundemde tutulmasi gereken baslik.

cok kisa bir sureligine de olsa, engelli bir kediye bakmis insan olarak diyorum ki; sahiplenen kisi cok sansli olacak...
  • kediciğin yuva, alan ailenin bir dost kazanabilmesi için gündemde tutulması gereken başlıktır.

aydın ve çevresi, bir el atın bu çağrıya.
  • gündemde tutalım. up
  • up
  • çok güzel bir yuvan olur umarım güzel kedicik
  • aydın şii bi bakı verin gari.
  • sozluk naptin öldün mü?