şükela:  tümü | bugün
  • medeni demeyelim de şöyle diyelim;

tepki çekmeyecek şeyler yazan, kendini ateş altına atmaktan itina ile kaçınan, etliye sütlüye pek karışmamış ve karışmayacak olan, hani şu herkesle iyi geçinen samimiyetsiz insanlardan olan, belli bir kişiliği oturmuş düşünceleri olmayan, sürekli bir kimlik arayışı içinde olan

diyelim. doğru söylemiş oluruz böylelikle.

edit: bu cengıldaki ve çeşitlilikteki çok çeşitli küfür ve hakaretleri sırf karşıt görüş olduğu için adeta yağdıran ruh hastalarını engellemeyen yazar arkadaşlarımın hümanistliği mi desem evliya mertebesine ulaşmış olmaları mı desem gerçekten takdire şayan.

zira benim bahsettiğim mesaj kutumdaki küfür çeşitliliği. çeşitlilik görmek isteyen yazarlara tavsiyem kafanızı monitörden kaldırıp dış dünyayla iletişe geçin. dışarda aradığınız her türlü çeşitlilik mevcut. çeşit çeşit ruh hastalarından çeşitliliğe doyarsınız kesinlikle.
  • (bkz: hehehe)
  • cangılı tüm ilginçliğiyle, vahşetiyle, güzelliğiyle, mikrobuyla görmek istiyordur belki.
  • kafasını kuma gömerek gerçeği yok edemeyeceğini bilir, çeşitliliğin her şeklinde bir erdem olduğunu bildiği için en iyiyi arar.
  • mesaj kutumu çeşitli küfürler ile yeşilden kırmızıya çevirenleri bile engellemiyorum, her çeşit insanın bulunduğu değişik bir habitat burası, gündelik hayatta bu kadar farklı fikire ve dünya görüşüne sahip insana denk gelmek zor (troll bile olsa), madem her insan bir dünya bize de seyyah olmak düşmüş.
  • benim bu. ayrıca ö. mesajim da kapalı.

bazılarımız buralara çok fazla anlam yüklüyor, gerek yok, biliyorum çünkü gençliğimde ben de böyle ateşliydim.

size lazım olan kadarını alıp keyfinize bakın derim, yoksa engellenecek cok afedersiniz sığ-ır hali hazırda oldukça kalabalık.

yaşımı merak edenler olur belki, (hani ukalalık tasvip etmediğim bir durum, yanlış yargılar da öyle) maradona'nın zeus'un kolları ile attığı gölü hatırlıyorum diyelim. ama el bu deyyusa aitti, biliyorum çünki gözlerimle gördüm.
  • şu an için bu gruba dahil olduğum yazar listesidir.
  • engellenmesini düşündüğün insanı engelleyerek aslında onun düşüncelerinden korktuğunu belli ediyorsun. görmezden gelmek en mantıklısı.

bırakınız konuşsunlar, bırakınız trollük yapsınlar. yani bir sözü bile kaldıramayacak durumdaysanız asıl sizin kişiliğinizde sorunlar vardır. hayat bu binbir türlü hali var sonuçta.

tanım : geniş perspektifle düşünen yazardır.
  • saygı duyacağım kişidir. hiçbir fikre ağzını açmaz, karşı çıkmaz, hatta tartışmaz dahi. okur ve geçer. bu iyi midir yoksa kötü müdür bilinmez ancak bu kadar rahat olmasıdır asıl saygı duyulan.

ancak maalesef ben değilimdir, 302 kişi engellemişim ve bu konuda zirveye oynayan yazarlardanım sanırım. fakat kimseye engellemeyen yazar gibi ben de ne tartışırım ne de uğraşırım katılmadığım düşünceler ile. tek farkımız şu; okuyup geçemiyorum ben, bir tepki koyma ihtiyacı hissediyorum ve tartışmak yerine engelliyorum görmemek için. buraya bilgi almak için giriyorsam başka insanların gereksiz fikirlerinden ve düşüncelerinden uzak kalmak istiyorum. dolayısıyla hem düşüncelerime ters olanları hem de forum yapanları engelledim.

zaten bu sebepten olduğunu düşünüyorum ki insanlar sözlükteki kalitenin düşmesinden şikayetçiyken benim hiçbir şikayetim yok. çünkü kaliteyi düşürenler engelli bende hep.

edit: bu entry’nin üstünden 22 gün geçmiş sadece ve engelli listem o gün 302 kişi iken bugün 600’e gelmek üzere. ekşi sözlük gün geçtikçe boka batıyor...
  • içinde bulunduğum yazarlar grubu.