şükela:  tümü | bugün
  • ülkemizin dort bir köşesinde sıksık rastladığımız saygısızlık,cahillik örneği.özellikle büyük alısveris merkezlerinde(ak merkez,armada,bilkent center,5m migros vs...gibi)karsılastığımız ve oraya esas parketmesi gereken insanı zor durumda bırakan kisiler.10 adım daha yakın olmak isterler ama bilmezlerki kendileri aynı durumda olsalar oraya ne kadar ihtiyaçları olduğunu.türkiyede birçok konuda olduğu gibi hali,durumu yerinde olan sahsiyet kuralları hiçe sayar,esas ihtiyacı olan kisi ise daha fazla zorluğa katlanır.bu zihnyetleri tanımlayacak bir söz bulamıyorum ve kınıyorum
  • baskalari* diye bir kavramin türkiyede nadir insanin kafasina oturdugu düsünüldügünde cok yaygin olarak rastlanabilecek zihniyet.
  • (bkz: vur gozune)
    (bkz: kestik yedik)
  • park etmekle kalmayip kendilerini uyaranlari da dinlemeyen hatta kendilerince hakli sebepler one suren** insanlar*ın sahip oldugu zihniyet.
  • engelli zihniyet. zihinsel engelli zihniyet. veya diger olasılığı da düşünürsek hakkını kullanan zihniyet.
  • id cemberinde insancil duygulardan uzak hayvansal bir organizmadir. bir programda gizli kameraya yakalanmis olanlar arasinda, cogunlugu arsiz arsiz siritarak, aptalca bahaneler uydururken, bir kaci utanma duygusu gosterip yuzunu saklamaya calisarak izleyiciler arasinda hayrete yol acmistir. okkali bir para cezasina carptirilip elde edilicek olan yuklu bir para ile engelliler adina daha iyi imkanlar saglamaya calismak revadir. yuklu para dedim cunki o parklara akil almayacak yozlukta eli kolu saglam, hic bir engeli olmayan, o kadar cok insan nusveddesi park ediyor ki o kadar olur.
  • amerika'da $300'dan $1000'a kadar ceza yer bunlar. bir de araba cekilir; $125 cekme ucreti, arti gunluk $50 park ucreti de cabasi. bir aylik park ucretini bir seferde alirlar yani boyle bir terbiyesizlik icin.

bu sebeptendir ki bir kez yapan bir daha yapmaz bunu burada. park yeri bulamadiginda engelli otoparkina park etmek yerine arabasini boynuna asanlar, katlayip cebine koyanlar gordum sirf bu yuzden.