• şekilde görüldüğü gibidir.

fotoyu açamayanlar için: engelli rampası önüne park etmiş sürücüye ait araca 20 cm'lik puntolarla rampa yazılması hadisesidir.

debe editi: #54724783
  • yapanin eline saglik. polis zaten isini yapsa bu hayvan oraya aracini park etmeye cesaret edemezdi. adaletin olmadigi bir ulkede boyle yapilir. bugune kadar yaklasik on kere bir seyleri polise bildirdim, bir kere bile ilgilenmediler. burada belki ilgilenirlerdi bilinmez ama belki polis gelene kadar bu hayvan giderdi, yaptigi yanina kar kalirdi. ya da polisin yazacagi 60-70 lira cezayi oder ertesi gun yine yapardi. turkiye de normal ve medeni yollarla hicbir sey duzelmez artik.
  • buna ilkel diyen tipleri pariste 45 dakikalik yuruyuse davet ediyorum.

medeniyetin besigi avrupa'nin gobeginde kaldirima park eden araclari cizen fransizlar goreceksiniz. ayni zamanda kirmizi isikta gecen arabayi tekmeleyen vatandaslar olacak etrafinizda.

bizim gibi mal yerine konmaya alisik degil elin avrupalisi. biz buna alisik oldugumuz icin elin ayisi emniyet seridinden onumuze kirar. 1 allah'in kulu tepki gostermez sizin disinizda. he bu bahsettigim paris'te olsa 10 kisi inip silecegini kirar magandanin.

olm bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorsunuz. magandalikmis, barbarlikmis. peh.

yapanin eline saglik.
  • türkiyede değil arjantinde olduğu için 155 çağırmanın işe yaramayacağı olaydır

haber 1

haber 2

video
  • yapanın şimdiden ellerine sağlık. bir arkadaş saygıdan bahsetmiş, bir ay kadar önce acıbadem bintaş'ın önündeki engelli rampasına öküzün biri park ettiğinde kendisini nazikçe uyardım. adam markete geldim nereye park edeyim hem sen engelli misin ne konuşuyon diye cevap verdi.

özetle bu öküzler ancak bundan anlıyor.
  • ellerine sağlık
  • sokak sanatı nın en işlevsel ve nadide ornegidir. bir leonardo ya da picasso etkisi uyandırdı bende. tebrik ediyorum, harikasınız gençler.
  • iki saptama var.
    -polis çağır. gelsin çeksin.
    -iyi yapmış. polis gelene kadar giderdi.

bu ikisinin ortasında bir çözüm var. geçenlerde vatsaptan fotoğraf gönderin ceza verilsin şeklinde bir uygulama başlamıştı.
    ancak bu maalesef henüz çok geçerli değli.
    polisin internet sitesinden yaptığım fotoğraflı bir başvuruya da aşağıdaki metni göndermişler ve ceza kesmemişlerdir.

metni 50 kblık bir jpg'e taramışlar. ben ocr ile çevirdim. hatalar için kusura bakmayın.

tc.
    izmir valiliği il emniyet müdürlüğü

izmir emniyet mudurtuğu rtbar hattına gondorrms olduğunuz e maılıniz trafik oonetleme şube müdürlüğünce meelenrttaştır
    e-malırvzde belirtmiş olduğunuz konu ila . göstermiş olduğunuz duy arılıktan dolayı teşekkür edonz
    2918 sayılı karayolları trafik kanunu'nun;
    6/b. vo 114/2. maddelerine gore;
    madde 6/b • trafik zabıtasının bulunmadığı veya yeterli olmadığı yerlerde peas, poten ve trafik tesmâünm görev alam dışında kalan yerlerde de jandarma, trafk egıtrm almış subay, astsubay ve uzman jandarmalar eliyle yönetmelikte belirtilen esas ve usullere uygun olarak trafıği düzenlemeye ve traffc suçlarına al koymaya görevli ve yetkilidir.
    madde 114/2 • bu kanunda yazılı trafik suçlarını işleyenle/ hakkında yetki sınrları içinde emniyet genel mudurtugu ve jandarma genel komutanımı personeli ile ulaştırma bakanlığının ve karayolları genel müdürlüğünün rkjılı bmmjenrun ıt ve ilçe kuru'uşlannda görevli ve yetkili kılınmış personelce tutanak düzenlenir
    karayolları trafik yönetmeliğinin.
    7/a. maddesi göre; trafik denetleme bmmlenmn kurulmuş olduğu yerlerde, önleyici zabıta olarak emniyet hizmetten sınıfından har kademedeki personel, traffc düzeni ve güvenci açısından görünür şekilde karşlaştıkjan olaylara ve suçlara müdahaleye vatkadır
    ayrıca 5326 sayılı kabahatler kanunu'nun.
    idan yaptırım karan verme yetkem düzenleyen 22/1 maddesmdo ' kabahat dolayısıyla idari yaptıırım karan vermeye ilga kanunda açıkça gösterilen dan kurul, makam veya kamu gorovuen yetkıidır denmektedir 25 maddesinde '(1) idan yaptırım kararma ilişkin tutanakta; a) hakkında klan yaptırım karan verilen kısmın km*k ve adresi, b) idan yaptırım kararı vehmesm gerektiren kabahat f.ıh. c) bu fiilin işlendığmı ispata yarayacak butun deliller, d) karar tarihi ve karan veren kamu gorevuennın kirnkg^. aç* bir şakide yazılr tutanakta, ayrıca kabahati oluşturan işlendiği yer ve zaman göstenler ek açıklanır
    kanun ve yönetmelik maddelennden de anlaşılacağı üzere, vatandaş ihbarı üzerine trafik cezasının yazılmasının mumkun olmadığı, trafik görevlilerinin ya kendilerinin bizzat gorduklori trafik suçları nedeni ile veya emniyet hizmetleri sınıfı personelinin bizzat trjfık suçu istediğini tespit ettiği ve plaka bildirilmesi üzerine veya yetkisi bulunan fahri trafik müfettişlerince trafik ihbar tutanağı yazıldığı durumlarda, trafik cezasının yazılmasının mumkün olduğu anlaşılmaktadır

görüleceği gibi fotoğraflı da olsa (ben öyle yaptım) ihbar bir halta işe yaramıyor.

son söz düzensiz yasa, yasasız düzenden daha kötüdür.
  • içimin yağlarını eritmiş harekettir. zira özellikle istanbul trafiğindeki çoğu şoför patlamaya hazır bomba, sen bu adamı bekleyip "kardeş niye park ettin" desen o adamdan "sana ne benim nereye park ettiğimden" diye başlayan bir laf salatası görür ve adamla gereksiz yere kavga edersin. bisiklet şeridine park etmiş biriyle kavga ettim oradan biliyorum çünkü.

hala çıkmayan boya ile yapıldıysa kötü olmuş diyenler var, ulan boyanın ne olduğunu bilmiyoruz sanki, arabanın değeri düştü muhabbeti yapılacak, bir arabanın boyanıp değerinin düşmesi bir engellinin o rampada zorluk çekmesinden daha mı önemli? töbe töbe ya!
  • bu kez gerçek anlamıyla yetmez ama evet dedirten eylem
hesabın var mı? giriş yap