şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rampayı açmak zor geldiği için engelli kadını otobüse almadan yoluna devam eden, bursa belediyesine bağlı vicdansız otobüs şofördür.

  vergisini ödediği belediye otobüsüne binemiyor bu engelli vatandaş ve bu hatta sık sık aynı şeyleri yaşıyormuş.

  https://www.youtube.com/watch?v=2s1vscnmygg

  edit: başlığı daha önce açılmış, birleştirilebilir.
  (bkz: bursa'da engelli kadının halk otobüsüne alınmaması)
 • eğer rampada vs bir sorun veya kadını araca bindirememe durumu varsa tamam. ancak kadını kendi üşengeçliğinden yada istemediği için almıyorsa kesinlikle görevine son verilmesi gereken birisi. şahsi aracı değil. orada otobüsü sürmekte olan görevlisin. eğer görevini yapmıyorsan başkası gelir yapar o işi.
 • orçoluğun her çeşidini uygulayan, hepsini bitirdikten sonra acaba daha yeni ne orço’luklar yapabiliriz diye itina ile araştırıp öğrenen, sonra da bunları aynı incelik ve nezaketle uygulayan şoför milletinin son vukuatıdır.
  bence başkasının bilmediği mr cihazı gibi, taş pide fırını gibi, böyle nasıl desem, yani işte buzdolabı gibi bi cihaz var, türkiye’de bu mesleği seçenleri bu cihaza sokup mutant geçirtip öyle oturtuyorlar o siktiğimin direksiyonunun başına. milletin her gün muhattap olduğu sayısız meslek gurubu var, ama bu kadar çok kişinin bu kadar çok rahatsız olduğu başka bir meslek grubu veya insan topluluğu yok memlekette. bunlar analarından böyle mi çıkıyor, sonradan mı böyle oluyorlar, böyle olanların psikolojik ve biyolojik yapıları aynı da hepsi özellikle bu mesleği mi seçiyor, birileri ömrünü sırf buna adamış da bu tipleri toplayıp bu mesleğe mi dolduruyor, her ne olursa olsun neden şoför milletinin neredeyse tamamına yakını bu kadar insaniyetten uzak tipler biri bulsun söylesin abi.