şükela:  tümü | bugün
 • bir ihbar üzerine önce yakalanmış ve sonra tabii ki serbest kalmıştır. röportaj yapılan muhtar, jandarma tarafından kurtarılan kadının yaşadığı ahırda kokudan duramadığını da belirtmiş. gerçi 20 yıldır muhtarın bundan haberinin olmaması da komik ya neyse.

  üstelik söz konusu dayı engelliler üzerinden alınan ötv’siz araç almış, engelli kadının miras kalan evinin kirasını yemiş, engelli aylığını da yıllarca almıştır. savunma olarak da ‘kaybolmasın diye kilitledik’ demişler.

  insanın aklı almıyor, ben gece yatarken sokaktan yavru kedi sesi geldiğinde kalkıp bakan insanım. nasıl bir insan evladını 20 yıl pislik içinde bırakır, malını mülkünü yer ve üstelik serbest kalabilirsin?!?

  edit: kadıncağızın fotoğrafı gerçekten çok acı. nasıl bırakırsınız bu suçu işleyenleri? neden tutuksuz yargılanıyorlar?

  edit 2: arkadaşlar manyak mısınız? niye şaşırıyorsun diye mesaj geliyor. 20 y-ı-l’dan bahsediyoruz burda. bütün köy sus pus, aa hiç haberimiz yok havasında, devlet desen zaten hiiiç kontrole gelmemiş bakmamış, bi de üstüne mahkeme salıvermiş. buna şaşırmayayım da neye şaşırayım? öbür türlüsü normalleştirme oluyor, haa bu normal ya o zaman tepki vermeyelim mi?
 • binlerce yıl önce yapılanlardan farksız olan, tam bir cahileye dönem örneği. medeniyetin geldiği nokta dayıdan öte degil maalesef.
 • yine adaletin bug'ından faydalanılmıştır.

  bu tip haberleri görünce direkt paragrafın son cümlesini okuyorum. hiç yanıltmıyor. "adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.."

  en az yirmi yıl pislik içinde "kaybedilmesi" gereken dayı müsvettesidir.
 • adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış dayıdır.acaba genel prosedür böyle mi yoksa bizim ülkede mi böyle adli kontrol şartıyla serbest bırakılma olayı diye düşünüyorum
 • misafirperver anadolu köylüsüdür(!).
  resmen, 20 yıl işkence suçu + sahtecilik + hırsızlık yapan şahsı sevgili hakim(!) serbest bırakmıştır.
  sorarlarsa bu ülkede adalet var dersin.
  halbuki adama fetocü deselerdi, fetocü olmadığı anlaşılıncaya kadar en az 3-5 sene yatardı içerde.
 • para uğruna insanın insana yapmayacağı kötülük yok. bunun her gün bir örneğini okuyabilirsiniz gazetelerin kıyılarında, köşelerinde.
  devlet yöneticileri de, halkı da aynı bok. işin içinde para varsa din, ahlak, insaniyet, vicdan salla gitsin. her cuma cemaatle namaz da kılmamış mıdır bu insanlar?
  ya o köylü? 20 yıl ne demek ulan? benim köpeğim bir gün evde kalsa vicdanım sızlar. evdeki kedim bir gün yalnız kalsa dayanamam.
  20 yıl bir insan bir ahırda... bu nasıl bir ahlaksızlık, nasıl bir vicdansızlıktır?
  20 yıl neden kimse şikayet etmedi?
  size söyleyeyim mi? kesin bir çıkar tartışması ve husumet olmuştur da şikayet olmuştur. yoksa insaniyetten, duyarlılıktan falan değil.
  taa yedi göbek gelmişine geçmişine bilmem ne yapayım ben köyün de, köylünün de...
  eğer o 20 yıl boyunca ödenen yetim maaşını da kuruşu kuruşuna geri isteyip bu çomarların donuna kadar ellerinden almazsa öyle devletin de, adalet sisteminin de taa hilkatına sokayım...
  allah yüzbin türlü belanızı versin şeref yoksunu leş kargaları!
  edit:
  bu arada olayın yaşandığı yer çankırı, bayramören, dalkoz köyü.
  nüfus: 318!!!
  5’er kişilik 63 ailenin yaşadığı bir köy demektir.
  yani herkesin birbirini tanıdığı, hatta birbiriyle akraba olduğu dolayısıyla içini dışını bildiği tipik bir iç anadolu köyü. ve 20 yıl boyunca kimsenin gıkı çıkmamıştır.
 • soysuz bir dayı. bu nasıl adalet ulan???
 • amk çocuğudur.