şükela:  tümü | bugün
  • antalya'da tramwayda seyahat eden bir üniversite öğrencisi engellilerle dalga geçip bu görüntüleri de sosyal medya hesabından paylaştı. görüntüler vatandaşlar tarafından büyük tepki çekti. kızın akdeniz üniversitesi çocuk gelişimi öğrencisi olduğu iddia ediliyor.

edit: yapılan yorumlara da bakarak hassasiyet açısından video kaldırıldı.
  • madem ifşa ediyorsunuz böyle insanları ifşa edin sayın ekşi sözlük duyarcıları.

şahsıma girilen entry üzerine edit: öyle sokuk sokuk şeylere duyar kasacağınıza böyle şeylerle uğraşın diye anlatmaya çalıştım ama bazı andavallar anlamıyor yapıcak birşey yok. bazı yazarlar nasıl yazar anlayamıyorum.

2.edit: aslında bende ifşa edilmesini düşünüyordum ve destekliyordum, sanırım biraz ağır oldu ama emin olamadım aradayım.

durum : oradaki dalga geçtiği video ile birlikte fotoğrafta paylaşmış şurada https://scontent.fsaw1-6.fna.fbcdn.net/…oe=5a94583f

onun dışında yeni bir video çekip alkollü olduğunu aslında böyle birşey asla yapmayacağını falan söylemiş gereksiz bir video isteyene link atarım ama beni tatmin etmedi tamamen korku ile yapılmış bir video bence..

dipnot ismi hala gizli bulunamadı bende baya aradım, antalyadayım bir an önce bulunması için elimden geleni yapıyorum. ifşa etmem belki ama gidip kendim bulurum onu.
  • edit; kızı linç edip hayattan soğutmak çok ağır olur ama "yha o ergen, böyle şeyleri düşünemez, biraz hoş karşılamak lazım" demek de olmaz. bu kızı ve arkadaşlarını engellilerle tanıştırıp, dalga geçtikleri insanların tramvaylarda ne kadar büyük zorluklarla yolculuk ettiklerini, çalışma şartlarının ne kadar ağır olduğunu göstermek galiba en mantıklısı. o zaman hâlâ değişmezlerse sağlam linci hak ederler.

ben, engelli görüp de hâline şükreden, engellilere acıyan en büyük vicdansız diyordum ama engellilerle dalga geçen böyle yaratıkları görmeden çok erken konuşmuşum; çok daha büyük vicdansızlar varmış.

biri arkadaşım olmak üzere 2 engelli tanıdığım var. ne özel muamele bekliyorlar ne öncelik ne de yardım. tek istedikleri şey engellenmemek. özel sektörde 50'den fazla işçi çalıştıranların, çalıştırdığı kişi sayısının % 3'ü engelli olmak zorunda, kamuda bu oran % 4. insanlar önyargılı davranıp kendilerine istihdam sağlamıyor.

engelliler sadece iş, düzgün yol, asansör, tekerlekli sandalye için uygun alanlar istiyor, en doğal hakları olarak.

son olara, çok klasik olacak ama "her sağlıklı insan bir engelli adayıdır" ve özürlü değil engelli.
  • 10 sn eğlenebilmek (!) için hayatını mahvetmiş kızdır.

1-2 güne kalmaz ismi cismi ifşa olur. ardından ekşide, twitterde vb sosyal mecralarda konuşulur ve 3 gün sonra unutulur. aradan yıllar geçse de artık kalır o internette sildiremez. sonra bir sevgilisi olur, çocuğu olur yazar googla ismini ve karşısına çıkar kirli defterler.
    yapılan doğru değil hiç bir şekilde. fakat bu boku yiyorsunuz madem neden kameraya çekiyorsunuz ? madem çektiniz ne diye sosyal medyada paylaşıyorsunuz.

(bkz: yeni nesildeki tirtligin sebepleri)
  • zihinsel engelli olma ihtimali olan kızdır.lütfen daha duyarlı olalım.
  • sakat kalmasını dilediğim beyinsiz kadın. izlemeye değmez boşuna sinirleriniz bozulmasın.
  • kıza hakaret olsun diye engelli demeniz çok iyi yalnız. haha!
  • gerizekalı gibi sürü psikolojisine kapılmayın.

ortada her insanın zaman zaman saçma sapan davranabilecegi tarzda bir görüntü var fakat kızın engellilerle alay etmek adına bu videoyu çektiği ne malum ?

youtube kanalı zaten başlığı açan kişiye ait videonun izlenme sayısından belli.

bence biri bu kıza uyuz oluyor ve böyle saçma bir iftira atmış gibi aksini düşünmek istemiyorum o kadar vicdansız olamaz.
  • eminim verse cümleniz siker ama çocuktur. ifşa edilmesini doğru bulmuyorum. intihar falan eder, vicdan yaparsınız.

bazı insanların salatadaki kıvırcıktan farkı yok... sırf yer kaplasınlar diye varlar sanırım.
  • böyleleri ile aynı ülkede yaşamak zorunda mıyız?