1. fevkalade iyi bir oyuncu oldugunu dusundugum genc oglan. kendilerinin zirzop bir yarismayla piyasaya girmesi basta beni gicik etmisti ama simdi pek utaniyorum dusunduklerimden, herif tas gibi oyuncu cikti.
  2. odtü siyaset bilimleri ve kamu yönetimi lisansı sonrasında istanbul üniversitesi arkeoloji ve sanat tarihi bölümünde yüksek lisans yapmış, yüksek lisans tezi olan ortaçağ'dan yeniçağ'a felsefe ve sanat 1994 yılında ve doktora tezi olan bizans'ta sanat ve ritüel 1996 yılında kabalcı yayınevi tarafından yayınlanmıştır. istanbul üniversitesi arkeoloji ve sanat tarihi bölümünde öğretim üyesi olan engin akyürek'in erwin panofsky'nin gotik mimarlık ve skolastik felsefe kitabıyla ikonografi ve ikonoloji: rönesans sanatının incelemesine giriş kitabını çevirmiştir. heykeltraş fatma akyürek'in de eşidir.
  3. kader'deki kısa ama öz oyunu ve üstüne cuk diye oturmuş rolü kendisine siyad'da umut veren sanatçı ödülünü getirmiş ekim 1981 doğumlu uzun boylu insan!
  4. karayılan adlı dizideki performansıyla diğer oyuncuların arasından sıyrılan oyuncu. gerçekten yetenekli ve iyi bir oyuncu. kader'deki kısa rolüyle de içinde yer aldığı diğer projelerle gösterdi bunu. ama nedense hala başrol yerine yan rollerde oynuyor.